Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (26.11.2020)

BIST-100 Güne Başlangıç

ABD’deki seçim belirsizliğinin azalması ve aşı cephesindeki olumlu gelişmeler bu hafta küresel hisse piyasalarını desteklerken, dün hisse piyasalarında dalgalı bir seyir etkili oldu. BIST-100 Endeksi ise pozitif seyrini sürdürerek günü %0,34’lük yükselişle 1.325,47 puandan tamamladı.

ABD borsaları dün günü karışık kapanışlarla tamamlarken, bugün spot piyasalar Şükran Günü nedeniyle kapalı olacak. ABD vadelilerinde ise bu sabah hafif alıcılı bir seyir izleniyor. Asya piyasalarında genel olarak hafif alıcılı bir fiyatlama hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif alıcılı açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 7,98 – 7,99 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:40 itibariyle 7,94’lü seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Son günlerde endekste yukarı gitmekte zorlanan ancak gün içi satışların da sınırlı kaldığı bir görünüm var. Bir süredir bahsettiğimiz gibi endekste teknik göstergelerde negatif uyumsuzluklar dikkat çekse de önemli bir destek kırılmadığı sürece temkinli iyimserliğimizi kurumaya devam edeceğiz.

Endekste hafta başında da ifade ettiğimiz gibi 1.290 referans noktamız konumunda. Buranın altında kapanışlar görmediğimiz sürece geri çekilmeleri kısa vadeli teknik düzeltmeler olarak izleyeceğiz. 1.290 öncesinde 1.310-1.315 aralığı ara destek bölgesi olarak izlenebilir. Yukarıda ise dünkü tarihi zirve olan 1.342 ilk güçlü direncimiz olacak. Burası geçilecek olur ise mart ayından beri devam eden yükselen kanalın üst bandının bulunduğu 1.350-1.370 aralığı takip edilebilir.

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN