Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (25.02.2019)

BIST-100 Güne Başlangıç

Ticaret görüşmelerine ilişkin olumlu haber akışları küresel piyasaları ve risk iştahını desteklerken BIST-100 Endeksi de yukarı yönlü bir seyir izledi. Endeks Cuma gününü %0,67’lik bir yükselişle tamamladı. ABD borsaları cuma gününü yükselişle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif alıcılı bir seyir izliyor. Trump’ın 1 Mart tarihini uzattığını açıklamasına bağlı olarak Asya piyasalarında pozitif bir görünüm hâkim olurken Çin borsalarında %3’leri aşan yükselişler görülüyor. Avrupa borsalarının güne hafif alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Cuma günü endeks kapanışında 5,32 – 5,33 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:40 itibariyle 5,32’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Ocak ayı sonunda 106 bin civarında zirve yapan endekste, şubat ayının ortalarında 105 bin civarında ikinci bir zirve oluştu. Bu iki zirveden geçen trend bu hafta izleyeceğimiz en önemli direnç olacak. Hafta başında 103.900 civarında bulunan bu trend haftanın sonunda 103.500 civarına gerilemiş olacak. Yukarı yönlü hareketlerde ilk direnç bahsettiğimiz trend iken, bu trend geçilmeden sağlıklı bir yükselişten bahsetmek zor olacaktır. Hafta içinde burası üzerinde kapanışlar teyit edilebilecek olursa haftanın geri kalanı için daha pozitif bir görünüm oluşabilir. Bu durumda 105 ve 106 bin aralığı ilk hedeflenecek bölge olacaktır. Haftalık bazda görünümün pozitife dönebilmesi için bahsettiğimiz son oluşan düşüş trendinin üzerine çıkmak ve haftayı burada kapatmak gerekiyor.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN