Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (24.11.2022)

BIST-100 Güne Başlangıç

Küresel piyasalarda açıklanan kasım ayı PMI rakamları ekonomik gerilemenin hafifleyebileceğine işaret ederken, Fed tutanaklarında çoğu Fed yetkilisinin yakında faiz artışlarının hızının yavaşlamasını desteklediği görüldü. Bugün yurt içinde TCMB’nin kararı günün majör başlığı olarak izleniyor. BIST-100 Endeksi ise dün günü %1,54 oranında değer kazanımıyla 4.854,16 puandan tamamladı. ABD borsaları günü yükselişle tamamlarken, ABD vadelilerinde bu sabah yatay pozitif bir seyir etkili oluyor, şükran günü nedeniyle spot piyasalar kapalı olacak. Asya piyasalarında yeşil renk hakim. Avrupa borsalarının güne hafif alıcılı başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 18,61 – 18,63 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:30 itibariyle 18,61’li seviyelerden işlem görmekte. BIST100 Endeksi’nin güne pozitif bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Dün endekste gün içi düzeltme hareketleri görülürken, seansın son saatinde alımların tekrardan kuvvetlenmesi sonrası yeni tarihi zirve seviyelerin test edildiği görüldü. Yükseliş trendi içerisinde seyrini sürdüren endekste önceki zirve seviye olan 4.784 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlanmaya devam edildiği sürece yukarıda 4.900 ve 5.000 seviyelerinin test edilebileceğini değerlendiriyoruz. Fiyatlamaların 4.784 altında kalıcılık sağlaması durumunda 4.685 ve Eylül sonu itibariyle çizilen yükseliş trendinin alt bandı olan yaklaşık 4.562 seviyelerinin destek olarak takip edilebileceğini düşünüyoruz. İndikatörlerde günlük grafikte yorulma emareleri görülmekle beraber yükseliş trendinde bozulma görülmedikçe alıcılı seyirlerin devamı beklenebilir.

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!