Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (24.02.2021)

BIST-100 Güne Başlangıç

Gündemdeki destek paketi ve aşılama çalışmalarındaki olumlu seyre karşın enflasyon endişeleri ile risksiz varlıklarda artan getiriler küresel hisse piyasaları üzerinde baskı oluşturuyor. Yurt dışı piyasalardaki satıcılı seyrin etkisiyle BIST-100 Endeksi dün günü %2,11’lik düşüşle 1.517,86 puandan tamamladı.

ABD borsaları günün ilerleyen bölümünde kayıplarını belirli ölçüde geri alarak günü karışık kapanışlarla tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında kırmızı bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif satıcılı açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 7,07 – 7,09 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:40 itibariyle 7,08’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz. 

BIST-100 Strateji

Dün yurtdışı piyasalardan negatif ayrışan endekste ocak ayı sonunda oluşan dip seviyelerden geçen son yükselen trendin altında kapanış gerçekleşti. Bu trend dün 1.527 civarında bulunurken endeksin kapanışı 1.518 civarından gerçekleşti. İşlem hacminin de görece yüksek seyrettiği günde önceki günlerde sert yükselişler sergileyen hisselerde aynı sertlikte yaşanan satışlar dikkat çekti. Bununla birlikte endeksteki dünkü negatif görünüme karşın dün yine bazı hisselerde sert yukarı yönlü hareketler vardı.

Endekste hisse bazlı yaşanan bu ayrışmalara karşı dikkatli olmak gerektiğini düşünüyoruz. Bugün için endekste izleyeceğimiz ilk direnç 1.532 olup, bu seviyenin altında kalındığı sürece zayıf seyrin devam edeceğini düşünüyoruz. Aşağıda ise 1.500 ara destek konumunda. 

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN