Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (22.06.2022)

BIST-100 Güne Başlangıç

Son dönemde yaşanan sert satışların ardından bu hafta ve özellikle dün küresel risk iştahı ve hisse piyasalarında toparlanma çabası etkili oldu. Ancak bu sabah itibariyle resesyon fiyatlamalarının yeniden öne çıktığı görülüyor. BIST-100 Endeksi dün günü yurt dışından aldığı destekle %1,44 oranında değer kazanımıyla 2.575,86 puandan tamamladı. ABD borsaları günü %2’leri aşan yükselişlerle tamamlarken, ABD vadelilerinde bu sabah %1’leri bulan kayıplar etkili oluyor. Asya piyasalarında kırmızı bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne satıcılı açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 17,34 – 17,37 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:55 itibariyle 17,35’li seviyelerden işlem görmekte. Bu görünüm altında BIST- 100 Endeksi’nin güne satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Yurt dışındaki toparlanmanın katkısıyla dün yukarı yönlü bir seyrin kaydedildiği BIST-100 Endeksi’nde önemli bir direnç olarak izlediğimiz 2.562 seviyesi üzerinde kapanış gerçekleşti. Ancak bu sabah küresel çapta yeniden resesyon fiyatlamalarının öne çıkması ve hisse piyasalarında etkili olan satışlar endeks üzerinde de baskı oluşturabilir. Endekste 2.562 seviyesi altına sarkılacak olursa 22 günlük üssel ortalama (2.525) kısa vadeli ilk önemli destek noktası olup, ortalama altında teknik görünümde zayıflamanın devam ettiği ve satışların hız kazandığı görülebilir. Bu durumda 2.480 ve 2.469 seviyeleri kritik olacaktır. Ancak 2.562 seviyesi üzerinde tutunma korunabilecek olursa 2.600 seviyesi direnç olarak takip edilecek olup, bu seviye üzerinde tarihi zirvelere doğru bir trend başlayabilir.

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!