Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (16.09.2020)

BIST-100 Güne Başlangıç

Aşı kaynaklı iyimser beklentilerin katkısıyla küresel hisse piyasalarında pozitif fiyatlama dün de devam etti. Olumlu havanın etkisiyle genel olarak yukarı yönlü bir seyir izleyen BIST-100 Endeksi, endeksteki ağırlığı yüksek TCELL hissesinde yaşanan anlık sert düşüş nedeniyle dalgalansa da günü %0,36’lık yükselişle 1.111,24 seviyesinden tamamlamayı başardı.

ABD borsaları günü yükselişle tamamlarken, ABD vadelilerinde bu sabah yataya yakın hafif alıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne yataya yakın karışık açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 7,48 – 7,49 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:35 itibariyle 7,48’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Dün 1.113’teki ilk direncini geçtikten sonra 1.118’e kadar yükselen BIST 100’de bu seviyelerden gelen sınırlı kar satışlarını izlerken TCELL hissesinde görülen ve devre kesiciyle sonlanan sert düşüşün etkisi satışları hızlandırdı. Gün içinde 1.096 civarına kadar gerileyen endeks devre kesiciden sonra TCELL’deki hareketin geçici olduğunun görülmesiyle birlikte yönünü tekrar yukarıya çevirdi.

Dün gün içinde olan bu hareketi göz ardı ettiğimizde endeksin kademeli yükseliş serisini devam ettirdiğini söylemek mümkün. BIST 100’de hacim desteği ile birlikte 1.113 yeniden geçilebilecek olur ise en önemli dirençlerden biri olarak izlediğimiz 1.122’ye kadar bir hareket görülebilir. Buranın üzerinde de 1.141’i konsolide kanalının üst bandı olarak izlemeye devam

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN