Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (16.04.2019)

BIST-100 Güne Başlangıç

BIST-100 Endeksi’nde dün dalgalı bir seyir izlenirken kapanışa doğru gelen satışlarla endeks günü %0,82’lik bir düşüşle tamamladı. Bir süredir yükselişlerin yaşandığı küresel hisse piyasalarında da dün dalgalı bir seyir etkili oldu. ABD borsaları dün günü sınırlı bir düşüşle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif alıcılı bir seyir izliyor. Ticaret görüşmelerine dair olumlu haber akışları ve son dönemde güçlü gelen ekonomik verilerle Çin borsaları yükseliş kaydederken Asya piyasalarında yeşil bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 5,81 – 5,82 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:45 itibariyle 5,80’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

İstanbul seçimleri ile ilgili haber akışlarının getirdiği dalgalanmayı izlediğimiz endekste, süreç netleşene kadar bu dalgalanmaların devamı beklenebilir. Endekste kritik gördüğümüz 95.900 desteğinin altına sarkılmış olması teknik görünümü zayıflattı. Teknik göstergelerin negatif seyri desteklediği endekste 95.900’in altında 93.850 ve devamında önceki hafta görülen dip seviyeler yeniden gündeme gelebilir. Yukarı yönlü hareketin ivme kazanabilmesi içinse son düşüş trendinin bulunduğu 96.600’ün geçilmesi gerektiğini, bu seviye geçilmediği sürece yukarı yönlü hareketlere temkinli yaklaşmak gerektiğini düşünüyoruz. Bu seviye geçilecek olursa 100 günlük ortalamanın bulunduğu 97.500 ve üzerinde 22 günlük ortalamanın bulunduğu 98.700’i takip edeceğiz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN