Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (13.06.2018)

BIST100 Günlük Yorumu

Bist 100 Güne Başlangıç

Dün özellikle Trump – Kim görüşmesinin sorunsuz bir şekilde atlatılması ve iyimser bir havada geçmesinin etkisiyle risk iştahının küresel piyasalarda korunduğu ve genel olarak sakin bir havanın hakim olduğu görüldü. BIST’te ise son dönemde artan volatilite ve satış baskısı devam etmekte. ABD borsaları dün karışık bir kapanış gösterirken, bu sabah ABD vadelileri hafif alıcılı bir seyir izlemektedir. Asya piyasalarında genel olarak karışık bir seyrin hâkim olduğu görülmekte. Avrupa borsalarının ise güne karışık açılışlarla başlamaları bekleniyor. Dün endeks kapanışında 4,56 – 4,57 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:50 itibariyle 4,59’lu seviyelerden işlem görmekte. Bu görünüme bağlı BIST-100 Endeksi’nin güne yataya yakın hafif satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Endekste dip arayışı sonrasında hafta başında görülen yukarı yönlü toparlanmanın kısa vadeli alçalan trend direncine kadar devam edebildiğini gördük. Yukarı yönlü hareketlerin kısa vadeli direnç bölgelerinde satış fırsatı olarak değerlendirilmesi ve yükselişlere işlem hacminin eşlik edememesi endeksin dar marjda hareket etmesine neden olmaktadır. Kısa vadede 97.200 direnci üzerine çıkılarak kalıcılık sağlanmadan endekste yükselişleri tepki olarak değerlendirmekteyiz. 97.200 üzerinde 97.900 ve 98.900 takip edilebilecek direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketin ivme kazanarak 95.200 desteği altına sarkılması düşüş eğilimini artıracağı için 94.500 ve 93.400 desteklerini öne çıkaracaktır.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin