Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (12.02.2019)

BIST100 Günlük Yorumu

BIST-100 Güne Başlangıç

Dün yurtdışı piyasalardaki kararsız görünüme karşın Borsa İstanbul güne bankalar öncülüğünde oldukça kuvvetli bir başlangıç yaptı ve gün boyunca da bu gücünü korudu. Geçtiğimiz haftayı 102.451’den kapatan endeks dün 1.942 puanlık yükselişle günü 104.394’ten tamamladı. Dün ABD endeksleri hükümetin kapalılık durumu tartışmaları ve ABD-Çin ticaret müzakerelerine yönelik endişeler nedeniyle karışık tamamlarken, hükümetin kapanmaması konusunda anlaşmaya varıldığı haberleri ile bu sabah vadeliler artıda. Asya’da Japonya tatilin ardından haftaya alıcılı başlarken, diğer piyasalarda görünüm sakin, Avrupa’da vadeliler güne alıcılı başlangıcı işaret ediyor. Bu görünüm altında BIST 100’ün de güne hafif alıcılı bir başlangıç yapmasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Haftaya oldukça hızlı başlayan BST 100’de ilk direnç olarak izlediğimiz 103.850 üzerinde kapanış gerçekleşti. Bu seviyenin üzerinde son yükselişte görülen zirvenin bulunduğu 105.930 izleyeceğimiz en önemli direnç olacak. Dün üzerine geçilen 103.850 ise gün içi hareketlerde takip edeceğimiz ilk destek noktası haline geldi. 103.850 üzerinde kalındığı sürece pozitif görünümün korunacağı ve gün içi geri çekilmelerin alım fırsatı olarak değerlendireceğini düşünmekle birlikte, bu seviye altında görülecek saatlik kapanışların da olumsuz bir görünüm oluşturarak dün açılışta oluşan boşluğun doldurmasına yönelik isteği artırabileceğine dikkat edilmeli. Bu da endekste 102.500’ün yeniden gündeme gelmesi demektir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN