Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (11.09.2020)

BIST-100 Güne Başlangıç

Küresel hisse piyasalarında gün içerisinde dalgalı bir seyir etkili olurken, günün ilerleyen bölümünde teknoloji hisselerinde etkili olan satışlar ve ABD’de Demokratların teşvik paketini engellemesi hisse piyasalarında satışların yaşanmasına neden oldu. BIST-100 Endeksi günü %0,06’lık sınırlı bir düşüşle 1.099,06 puandan tamamladı.

ABD borsaları dün günü %1’leri aşan düşüşlerle tamamlarken, ABD vadelilerinde bu sabah toparlanma çabası etkili oluyor. Asya piyasalarında genel olarak yeşil bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne yataya yakın açılışlarla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 7,43 – 7,44 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:35 itibariyle 7,45’li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi’nin güne yataya yakın bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Yurtdışı piyasalardaki kararsız görünüm Borsa İstanbul’da da etkili olmaya devam ederken zaman zaman sektör bazlı hareketler dikkat çekiyor. Önceki gün enerji sektöründe görülen güçlü alımlar dün yerini sert satışlara bırakırken, dün bankacılık endeksindeki alımlar dikkat çekti. Bu alımların ortak özelliği resmi açıklamalar yerine piyasa fısıltılarının ön plana çıkmasıydı.

Son günlerdeki yatay sıkışık seyirle birlikte temmuz sonundan itibaren oluşan aşağı yönlü trendin üzerinde hareketler görülse de trend değişimi için önemli bir işaret oluşmuş değil. Son aylarda oluşan konsolide kanalı daha önemli olmaya devam ediyor. Aşağıda 1.075 – 1.064 aralığı en güçlü destek bölgesi olmaya devam ediyor. Yukarıda ise 1.105 – 1.113 ve 1.122 kademeli dirençler konumunda.

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN