Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (10.06.2021)

BIST-100 Güne Başlangıç

BIST 100 Endeksi dün 1.446 ile 1.453 puanları arasında dalgalanarak günü %0,11’lik kazançla 1.449 puandan tamamladı. Oldukça dar bir bantta hareket eden endekste bugün yurtdışı piyasalardaki veri ve haber akışları ile hareketlilik artabilir. Dünkü kararsız görünümün ardından bugün ABD endekslerinin vadelileri ve Asya piyasaları hafif artıda seyrediyor.

Avrupa tarafında da hafif alıcılı bir açılış beklentisi hakim. Dün endeks kapanışında 8,59 civarında bulunan Dolar/TL kuru bu sabah 08:50 itibariyle bu seviyeye yakın seyrediyor. Bu görünüm altında endeksin güne yurtdışı piyasalarla uyumlu bir şekilde yataya yakın hafif alıcılı bir başlangıç yapmasını bekliyoruz. 

BIST-100 Strateji

BIST 100’de dün de oldukça dar bir bant içinde kararsız bir tablo oluştu. İşlem hacmi de son günlerde olduğu gibi görece olarak düşük kaldı. Bu hafta için izlediğimiz ilk direnç olan 1.445 üzerine çıkan ve bu seviye üzerinde kapanışlar gerçekleştiren endekste, bu seviyenin üzerinde 1.462 izlediğimiz en önemli direnç olmaya devam ediyor.

Bugün yurtdışındaki yoğun veri akışı sonrası endeks bu seviyenin üzerine çıkabilir ve bu seviye üzerinde kapanışlar gerçekleştirebilirse yukarı yönlü hareket yeni bir ivme kazanabilir. Bu durumda TCMB Merkez Bankası Başkan değişiminde oluşan boşluğun dolacağı 1.511 seviyesi gündeme gelebilir. Endekste 1.430 altı olacak bir kapanış ise görünümün negatife dönmesine neden olacaktır. Buranın altında 1.415 ve 1.390 takip edilecek destekler olacak. 

Kaynak: Gedik Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN