Borsa Yorumu / Gedik Yatırım – (08.11.2018)

BIST100 Günlük Yorumu

BIST-100 Güne Başlangıç

ABD’de gerçekleşen ara seçimlerin piyasa beklentileriyle uyumlu gerçekleşmesi sonrasında küresel risk iştahının artış kaydettiği ve yurt dışı hisse piyasalarında yükselişlerin etkili olduğu izlendi. Güne satıcılı başlayan BIST-100 Endeksi yurt dışındaki olumlu havanın katkısıyla kayıplarını geri alarak günü %0,81’lik bir yükseliş kaydetti. ABD borsaları dün günü yükselişle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında yeşil bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Dün endeks kapanışında 5,38 – 5,39 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:50 itibariyle 5,37’li seviyelerden işlem görmekte. Bu görünüm altında BIST-100 Endeksi’nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Endeks saatlik grafikte 200 periyotluk basit hareketli ortalama etrafında dar marjda dalgalanmasına devam etmektedir. Dün negatif açılış sonrasında ilk saatlerde oluşan volatilitede gelen alımlar ile direnç bölgesine kadar yükseliş kaydetti. Kapanışa doğru kazançlarını bir miktar geri veren endeksin pozitif kapanış yaptığını gördük. İşlem hacminin ise son dönemde düşük seyrini devam ettirdiği görülmektedir. Yukarı yönlü hareketlerin devamı gelmesi durumunda 96.300-97.400 ve 98.100 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde destek olarak 93.900-93.000 ve 92.300 seviyeleri önemli görülmektedir. Saatlik grafikte 200 periyotluk basit ortalama üzerinde kalıcılığın sağlanıp sağlanamayacağı kısa vadede yön konusunda belirleyici olacaktır.

ÜCRETSİZ CANLI BORSA EKRANI İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin