Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (8.04.2021)

Global Hisse Senedi Piyasaları FED’in Destekleyici Para Politikası Mesajları Sonrasında Yükselişte…

Borsa İstanbul’da BIST100 endeksi dün %0.19 değer kaybederek 1,418 puana geriledi. Gün içerisinde önemli bir destek seviyesi olan 1,400 puana kadar gerileyen endeks gelen tepki alımlarını etkisiyle günü yataya yakın ekside tamamlamayı başardı. Asya Pasifik piyasaları yeni işlem gününde yatay bir görünüm sergilerken, ABD ve Almanya endeksleri vadeli işlemlerde FED’in ekonomi hızlı bir şekilde toparlansa bile gevşek para politikasını gevşek tutma taahhüdüne işaret etmesiyle birlikte kazançlarını genişletti.

TCMB ve BDDK verileri haricinde yurt içi piyasalarda gündemde önemli bir veri akışı yok. Yurt dışında ise Almanya fabrika siparişleri ve ABD haftalık işsizlik maaşı başvuruları takip edilecek. Yurt dışı piyasalardaki pozitif havanın yurt içi piyasalara da yansıması beklenebilir. Dün öğleden sonra banka hisselerine gelen alımlarının bugün de devam etmesi ve endeks 1,435-1,440 bölgesini test edebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN