Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (3.07.2020)

Risk İştahındaki Yükselişten Destek Buldu…

Koronavirüs vaka sayılarındaki artışa rağmen global hisse senedi piyasaları aşı çalışmalarındaki olumlu gelişmelerin etkisinde pozitif bir görünüm sergiledi. TCMB haziran ayı Para Politikası toplantısı tutanaklarını yayımladı. Öncü göstergelerin istihdamın kısmen iyileştiğine ve normalleşenin uzun sürmesi durumunda ilave tedbir gereksiniminin ortaya çıkabileceğine işaret edildi. Güne artıda başlayan BIST100 endeksi 117,000 seviyelerini test ettikten sonra bankacılık endeksindeki hareketin sanayi endeksine kıyasla zayıf kalmasıyla birlikte günü 116,907 puandan tamamladı.

Yarınki 4 Temmuz ABD Bağımsızlık Günü öncesinde bugün yurt dışı piyasalarda önemli bir veri akışı yok. Yurt içi piyasalar ise TÜİK’in açıklayacağı tüketici enflasyonu verisine odaklanmış durumda. Asya piyasaları haftanın son işlem gününde global piyasalardaki risk iştahına bağlı olarak pozitif bir görünüm sergiliyor. BIST100 endeksinin de güne artıda başlaması beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN