Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (25.02.2021)

Satıcılı Seyir Devam Etti…

ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükseliş, gelişen piyasa ülke para birimleri baskı altında bıraktı. Borsa İstanbul tarafında ise kayıpların derinleştiğini gördük. Güne düşük risk iştahıyla başlayan endekste kayıplar gün içerisinde %2’lere kadar ulaştı. Gün içerisinde tekrardan pozitif tarafa dönmeye çalışsa da hisse bazında ayrışmalar görüldü. BIST100 endeksi dün %2.30 değer kaybederek Şubat ayında gördüğü en düşük kapanış seviyesi olan 1,483 puana geriledi.

Haftanın dördüncü işlem günü öncesinde Johnson&Johnson’ın koronavirüs aşısının FDA’nın onayına çok yaklaşması FED’in destekleyici para politikası vurgusunu fiyatlayan piyasalar haftalık kayıplarını telafi etme çabası içerisinde bulunuyor. ABD vadelileri dünkü kazançlarını korurken, Asya piyasaları genel itibarıyla yeşil bölgede işlem görüyor. Yurt dışındaki temaya bağlı olarak endeksin güne tepki alımlarıyla başlaması beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN