Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (23.03.2020)

Risk İştahı Zayıf Seyrediyor…

Geçtiğimiz hafta küresel hisse senedi piyasaları açısından kabus gibi geçti. Azalan risk iştahına bağlı olarak yatırımcılar riskli varlıklardan uzak dururken, haftanın son işlem gününde gelen teşvik ve destek paketlerinin etkisiyle borsalarda tepki alımları gözlemlendi. Cuma günü artan risk iştahıyla güne artıda başlayan BIST100 endeksi bir ara %3’ün üzerinde yükseldikten sonra seansın sonlarına doğru geriledi.

Endeks günü %0.7 yükselişle 85,796 puandan tamamladı. Yeni haftada Merkez Bankalarından gelen parasal genişleme operasyonu haberleri, hükümetlerin mali teşvikleri gündemde kalmaya devam edecek. Dün Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle can kaybı 30’a vaka sayısı 1236’ya yükseldi. Asya piyasalarında sabah saatlerinde karışık bir görünüm var. ABD hisse vadelileri ise geriledi. Küresel piyasalarda risk iştahındaki düşüşe bağlı olarak BIST100 endeksinin güne hafif satıcılı başlaması beklenebilir.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin