Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (22.05.2020)

Haftayı Artıda Kapamaya Hazırlanıyor…

Borsa İstanbul tarafında genel olarak olumlu bir hava vardı. Kuvvetli olmasa da istikrarlı bir şekilde yukarı yönlü eğilimini sürdürdü. Önceki günlerden farklı olarak dün büyük ölçekli şirketlerin öncülüğünde yükseldi. Daha önce aşamadığı 103,200 seviyesini aşmakta zorlanan bir görüntü verdi. Piyasaların normalleşme sürecinin çok erken başlamış olabileceği endişeleriyle birlikte ABD vadeli piyasaları ekside, Trump’ın açıklamaları sonrasında risk iştahı düşük seyrediyor. Asya piyasaları ise ABD ve Çin arasındaki gerilimin yeniden derinleşme ihtimaliyle satıcılı bir görünüm sergiledi.

Bugünün veri ajandasında önemli bir makroekonomik veri bulunmazken endeksin güne yataya yakın başlaması beklenebilir. Günün geri kalanında ise risk iştahı açısından yurt dışı piyasalar takip edilmeye devam edecektir. ABD ve Avrupa piyasalarının yukarı yönlü hareketin BIST100 endeksinin de pozitif bir performans sergilemesi beklenebilir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN