Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (19.11.2020)

Tüm Zamanların En Yüksek Kapanışı…

BIST100 endeksi güne bir önceki kapanışa göre %0.34 değer kazancıyla başladıktan sonra banka hisselerine gelen alımların etkisiyle tüm zamanların en yüksek kapanış seviyesi olan 1,294 puana kadar yükseldi. Koronavirüs salgınında yayılma hızının önüne geçebilmek için alınan tedbirlerin ekonomide gerilemeye neden olabilecek nitelikte olmaması Salı günü gelen kar satışlarının geri alınmasına neden oldu. Öğleden sonra gelen açıklamalara bağlı olarak bankalar yönünü eksiye çevirse de kayıplarını telafi ederek günü güçlü yükselişle tamamladılar.

Piyasalar bugün gerçekleştirilecek TCMB toplantısını takip edecek. Piyasada TCMB’nin 1 hafta vadeli repo faizi olan politika faizinin 475 baz puan artırarak %15’e çekmesi bekleniyor. Kısa vadeli yükseliş trendinin devam ettiği piyasada iyimserliğin devam etmesi durumunda 1,310 direnç seviyesini aşma çabalarının devam etmesi beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN