Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (18.05.2020)

Geçtiğimiz Haftaki Pozitif Seyirden Sonra Gözler Yeni Haftada…

BIST100 endeksi geçtiğimiz haftayı TL varlıklardaki değer kazancıyla birlikte artıda kapattı. Sektörel bazda bilişim, madencilik ve perakende sektörleri endekste pozitif ayrıştı. Geçtiğimiz hafta TL’deki değer kazancı motivasyonu olumlu etkilerken endeks haftanın son işlem gününde %0.58 değer kazancıyla 99,768 puanda yükseldi. Endeksteki ağırlığı yüksek olan bankalardan kuvvetli bir hareketlilik olmaması endeksteki yükselişin sınırlı kalmasına neden oluyor. Hisse bazlı hareketlerden dolayı endeksteki yükseliş sınırlanıyor.

Yeni haftada risk iştahında kısmi bir toparlanma gözleniyor. Asya piyasaları ve ABD endeks vadelileri artıda seyrediyor. Risk iştahındaki artışla birlikte yurt içi hisse senedi piyasalarının da güne artıda başlaması beklenebilir. Bu hafta ekonomik veri akışı açısından oldukça yoğun bir hafta bizi bekliyor. Perşembe günü TCMB Para Politikası Kurulu toplantısı gerçekleştirilecek. Buradan gelebilecek haberler ve swap anlaşması konusunda daha somut bir haber piyasaların gündeminde olmaya devam edecek. Yurt dışında ise FED toplantı tutanakları, Euro Bölgesi enflasyon oranı ve PMI verileri açıklanacak.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN