Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (17.11.2020)

BIST100 Endeksinden Yeni Kapanış Rekoru…

Koronavirüs vakalarındaki rekor artışa rağmen yurt dışı piyasalar aşı iyimserliğiyle alıcılı bir görünüm sergiledi. Yurt içi piyasalar ise döviz kurlarındaki dengelenmeden, ekonomi yönetimindeki dönüşümden destek sağlamayı sürdürdü. Haftaya yükselişle başlayan endeks günün geri kalanında eksiye düşse de aşı haberinin etkisiyle kazançlarını korumayı başardı ve günü yataya yakın pozitif tamamladı.

Geçtiğimiz haftadan farklı olarak ivmenin yavaşlamasını dikkat çekici olarak görmekteyiz. Bu hafta ekonomi gündeminin en önemli başlığı Perşembe günü açıklanacak TCMB’nin faiz kararı olacak. Piyasa toplantı tarihi yaklaştıkça fiyatlamalar daha temkinli yapılmaya başlandı. Geçtiğimiz hafta son zamanların en iyi performansını sergileyen bankacılık endeksinde kar satışları görüldü. Dün toplanan Bilim Kurulu, Cumhurbaşkanlığı kabinesine daha somut önlemler alınması tavsiyesinde bulunacak. Tedbirlerin sıkılaştırılması kar satışlarının gelmesine neden olabilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN