Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (17.09.2020)

Endeks FED Öncesinde Karışık Bir Görünüm Sergiledi…

Güne %0.19 artışla 1,113 puandan başlayan BIST100 endeksi FED toplantısının gündemde öne çıktığı işlem gününde karışık bir seyir izledi. 1,116 puan seviyesini test ettikten sonra gelen kar satışlarının etkisiyle 1,108 puana kadar geriledi. Kredi derecelendirme kuruluşu Moodys Cuma günkü sürpriz not indiriminin ardından dün 13 Türk bankasının da notunu indirdi. Bankacılık endeksi endekse gereken katkıyı verememesiyle birlikte BIST100 endeksi günü %0.37 değer kaybıyla 1,107 puandan tamamladı. Endekste teknik açıdan 1,120 seviyesi direnç, 1,090 puan destek noktası olarak takip ediliyor.

Yeni işlem gününde Asya piyasaları FED toplantısı sonrasında eksi bölgede işlem görüyor. Keza ABD ve Almanya vadeli piyasaları da ekside. BIST100 endeksinin her ne kadar son dönemde yurt dışı piyasalarla arasında olan korelasyon azalsa bile endeksin gün içerisinde yurt dışındaki hareketlere bağlı olarak baskı altında kalması beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN