Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (16.11.2020)

Kritik TCMB Toplantısı Bu Hafta Gerçekleştirilecek…

Geçtiğimiz hafta ekonomi üst yönetimindeki değişim ve enflasyonla mücadele konusundaki kararlı yaklaşım piyasada sıkı ve öngörülebilir bir para politikası beklentisi yarattı. TL varlıklar olumlu beklentilerin etkisinde geçtiğimiz hafta güçlü bir görünüm sergileyerek tarihi zirvesine yükseldi. 1,303 puana kadar yükselen BIST100 endeksi gelen kar satışlarının etkisiyle haftayı 1,291 puandan tamamladı. Endeks geçtiğimiz hafta %8.3 yükselirken, bankacılık endeksindeki yükseliş %22.6 oldu.

Banka hisseleri uzunca bir süredir zayıf bir görünüm sergiliyordu. Global piyasalardaki olumlu havanın etkileri yurt içi piyasalara yansıdı. Yeni haftanın ilk işlem gününde global piyasalarda risk iştahı olumlu seyretmeyi sürdürüyor. Koronavirüs aşısı konusundaki gelişmeler rekor seviyelere ulaşan vakalara karşı ağır basıyor. Aşı kaynaklı gelişmeler ve Perşembe günü gerçekleştirilecek toplantıya ilişkin beklentiler yurt içi piyasalarda pozitif havayı devam ettirebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN