Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (14.01.2021)

Risk İştahı Pozitif…

BIST100 endeksi haftanın üçüncü işlem gününü %0.63 değer kazancıyla, tüm zamanların en yüksek kapanış seviyesi olan 1,559 puandan tamamladı. Bankacılık endeksi güne artıda başladıktan sonra gelen satışların etkisiyle gerilerken, endekse katkı konusunda sanayi hisselerinin gerisinde kaldı. Yurt içi veri ajandasında sanayi üretim ve perakende satış verisi takip edildi. Sanayi üretim verisi Kasım ayında %11 artarak piyasa beklentisinden daha iyi geldi. Perakende satış verisi ise Kasım ayında %2.2, yıllık bazda ise %11.9 artarak pozitif seyrini sürdürdü.

ABD’nin görevi devralmaya hazırlanan başkanı Joe Biden’ın bugün detaylarını açıklaması beklenen mali teşvik paketi hisse senedi piyasalarını desteklemeyi sürdürüyor. Diğer taraftan FED başkanı Powell’ın yapacağı konuşma da gündemde öne çıkıyor. BIST100 endeksinde 1,580 puan direnç, 1,500 puan ise destek konumunda bulunuyor.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN