Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (13.02.2020)

Pazartesi Günkü Kayıplarını Geri Almakta Zorlanıyor…

Global hisse senedi piyasaları Çin’de Corona virüsü (Kovid-19) salgınında en kötü dönemin geride kaldığı umutlarıyla hafif yükseliş çabası içerisinde olsa da salgına ilişkin devam eden belirsizlikler ve yeni vakalardaki artış yatırımcıların temkinli hareket etmesine neden oluyor. Bugün Asya piyasalarındaki olumsuz risk iştahı piyasalardaki iyimserliği engellemesi beklenebilir. Yurt içi piyasalarda ise İdlib’de artan gerilim piyasaların takip edeceği temel başlık olmayı sürdürüyor. Hisse senedi piyasaları jeopolitik tansiyonun daha da tırmanmaya devam edeceği konusunda endişe duyuyor ve hafta başındaki kayıplarını telafi etme konusunda yavaş kalıyor. Dün haber akışı kaynaklı fiyatlamaların devam ettiği işlem gününde BIST100 endeksi günü %0.21 yükselişle 120,049 puandan tamamladı.

4.Çeyrek Bilançoları Açıklanmaya Devam Ediyor…

Tüpraş 4.çeyrekte 186 milyon TL, 2019 yılının genelinde ise 525.8 milyon TL net kar açıkladı. 4.çeyrek karlılığı piyasa beklentisinin üzerinde geldi. Türk Telekom’un 2019 yılı konsolide net karı 2.4 milyar TL oldu. Türk Telekom’un 4.çeyrek net karlılığı 544 milyon TL ile beklentilere yakın geldi.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN