Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (13.01.2021)

1,550 Puana Yükseldi…

BIST100 endeksi haftanın ikinci gününü %0.87 yükselişle 1,550 puandan tamamladı. Bankacılık endeksindeki değer kayıplarına rağmen, sanayi ve holding hisseleri öncülüğünde yükseldi. Varlık alım programının devam edeceğine yönelik olarak eyalet FED başkanlarından gelen sinyaller global risk iştahına destek oluyor. Diğer taraftan ABD’de seçilmiş başkan Biden’ın göreve başlamadan önce büyük mali teşvik paketi konusunda açıklamalar yapması, bu konuyu netleştirmesi bekleniyor. Global likidite bolluğu hisse senedi piyasalarına can oluyor.

Yurt içi piyasalarda bugün sanayi üretimi ve perakende satış verisi takip edilecekken, yurt dışında ABD tüketici enflasyonu verisi gündemde öne çıkacak. ECB başkanı Lagarde’ın da katılacağı bir etkinlikte konuşma yapması bekleniyor. TL üzerindeki baskının azalması ve Dolar TL kurunun 7.50 direnç seviyesi altında kalması ağırlığı yüksek olan bankacılık endeksinin yükselişe katılmasını sağlayabilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN