Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (12.10.2020)

Jeopolitik Gelişmeler Takip Edilecek…

Beyaz Saray’ın mali teşvik paketi görüşmeleri konusunda rota değiştirip, yeni bir paket konusunda yeşil ışık yakmasıyla birlikte geçtiğimiz haftanın son işlem gününde global piyasalarda risk iştahı yüksek seyretti. Yurt içinde ise doğal gaz rezervi hacminin revize edileceği beklentisi endekse destek oldu. BIST100 endeksi 1,124 puandan başladığı haftayı 1,155 puandan tamamlayarak %1.8 değer kazandı. Yeni haftada jeopolitik gelişmeler, koronavirüs salgını kaynaklı haber akışı ve mali teşvik paketi konusundaki ilerleme piyasaların gündeminde kalmaya devam edecek.

Bu hafta özellikle S-400 füzelerinin test edilmesi ve KKTC’nin Maraş bölgesindeki sahilleri kısmen açması sonrasında AB’nin vereceği tepki takip edilecek. TCMB’nin attığı sıkılaştırma adımları kurda bir gevşemeye yol açması durumunda endeksin güçlenmesi beklenebilir. Bilanço döneminde olduğumuz için hisse bazlı hareketler takip edilebilir. 1,145 puan seviyesi üzerine tutunan endekste 1,170 seviyesi direnç noktası olarak izlenecektir. Bu seviyenin aşılması ve istikrarın yakalanması durumunda ise 1,200 seviyesi yeni hedef olabilir. Geri çekilmelerde ise 1,130 seviyelerindeki destek noktası izlenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN