Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (11.01.2021)

Teknik Olarak Genel Olumlu Havanın Devam Etmesi Beklenebilir…

Geride bıraktığımız haftada hisse senedi piyasaları Aralık ayındaki ralliyi devam ettirdi. BIST100 endeksi haftalık bazda %4.33 yükseldi. Endeks içerisindeki ağırlığı yüksek olan bankacılık hisselerindeki alımlar endeksi yukarı taşıdı. Sektörel ayrışmaların yaşandığı sanayi endeksi bankacılık endeksinin gerisinde kalsa da haftalık bazda %4.50 yükselerek endekse katkı sağladı.

ABD ve Avrupa vadelileri yeni haftaya ekside başlasa da Asya tarafında genel olarak pozitif bir görünüm var. Kar realizasyonlarına bağlı olarak hisse bazında geri çekilmeler yaşansa da BIST100 endeksindeki genel olumlu havanın yeni haftada da devam etmesi beklenebilir. 1,500 direncini kıran endekste bir sonraki hedefler sırasıyla 1,575 ve 1,600 puan olabilir. Yabancı kurumların yatırımcılarına gerçekleştireceği Türkiye temalı sunumlar endeksteki yükseliş momentumuna katkı sağlayabilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN