Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (10.02.2020)

Endeks Geçtiğimiz Haftayı Kazançla Tamamladı…

Endeks geçtiğimiz hafta boyunca karışık bir görünüm sergilese de yükselişle başladığı haftayı kazançla kapatmayı başardı. Cuma günü satıcılı bir görünüm izleyen endeks haftalık bazda ortalama %1.57 yükseliş kaydetti ve haftayı 121,015 puandan tamamladı. Küresel hisse senedi piyasaları açısından oldukça hareketli bir hafta geride kaldı.

Risk iştahında yükselişe neden olan haberler gelişen piyasa ülkelerin hisse senedi piyasalarına olumlu yansırken, Corona virüs endişelerinin öne çıkması ve Türkiye özelinde jeopolitik risklerin gündeme gelmesi beraberinde satış getiriyor. Bankacılık Kanununda yapılan düzenlemelerle birlikte bundan sonra bankaların önemli gelir kalemlerinden olan ücret ve komisyonları TCMB belirleyecek. Bankacılık endeksi bu haberle birlikte gerilerken endeksi de aşağı çekti. Bugün yurt içinde TÜİK’in açıklayacağı işsizlik verileri takip edilecek.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN