Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (1.07.2020)

Kritik 116,300 Seviyesinin Üzerinde…

Global hisse senedi piyasaları koronavirüs vaka sayılarındaki artışa rağmen bardağın dolu tarafına odaklanmayı tercih ediyor. Dün kritik seviye olan 116,300 seviyesinin üzerine çıkan endekste bundan sonra bu seviyelerde kalıcı olup olunamayacağı takip edilecek. 113,000 seviyeleri ise destek noktası olarak takip edilecek. Bu seviyelerde kalıcılığın sağlanması durumunda yukarı yönlü hareketin devamı beklenebilir. Haftanın ilk işlem gününde endekse olumlu katkı veren bankacılık endeksi dün nötr bir performans sergiledi.

BIST30 endeksine dâhil paylar üzerindeki açığa satış kararı kaldırıldı. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon F35 savaş uçaklarının bazı parçaları için Türk şirketleri ile çalışmaya devam edeceklerini açıkladılar. Asya piyasaları 3.çeyreğin ilk iş gününde düşük hacimlerle işlem görürken, ABD endeks vadelileri dünkü kazançlarını koruma konusunda çaba gösteriyor. Koronavirüs salgını kaynaklı gelişmeler piyasalar takip edilmeye devam edecek. Yurt içi piyasaların yurt dışı piyasalardaki harekete bağlı olarak güne yataya yakın artı bir açılış yapması beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN