Borsa Yorumu / Alan Yatırım – (1.03.2021)

Hisse Senedi Piyasaları Yeni Haftada Toparlanma Çabasında…

Geçtiğimiz hafta yoğunlaşan enflasyon beklentilerinin ABD 10 yıl vadeli tahvil faizlerinde sert bir yükselişe sebep olmasını bağlı olarak risk algısı bozulurken, gelişen piyasa ülkelerinin çoğunda satışlar görüldü. BIST100 endeksi geride bıraktığımız haftayı %5.7 değer kaybıyla tamamlarken, son 1 ayın en düşük seviyesine gerileyerek Şubat ayı kazanımlarını geri verdi. Yurt içi piyasalar bugün 2020 yılına ait son çeyrek büyüme verisine odaklanacak. Beklentiler Türkiye ekonomisinin son çeyrekte %7.1 büyüyeceği yönünde. Geride bıraktığımız haftada 22 ve 50 günlük ortalamaları aşağı yönlü kıran endeksin teknik görünümünü bozulmuş gözüküyor.

Hisse senedi piyasaları yeni haftada tahvil faizlerindeki geri çekilmeyle birlikte nefes alırken, 1,430 ve 1,380 seviyeleri önemli bir destek noktası olarak takip edilecek. Tepki alımlarında ise 1,500 seviyesi takip edilecektir. Endeksin yeni haftaya geçtiğimiz haftaki satış baskının etkisinden sıyrılmaya çalışarak başlaması beklenebilir. Bu haftaki yoğun veri akışına ek olarak tahvil faizlerindeki hareketlerin de piyasalara yön vermeye devam etmesi beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN