Borsa Şirket Haberleri / Ziraat Yatırım – (16.11.2020)

SABAH STRATEJİSİ

Küresel piyasalar haftaya pozitif bir görüntüyle başlıyorlar. Artan koronavirüs vaka sayılarına karşın ABD’de kapanma olmayacağının açıklanması, aşı iyimserliği ve Asya’da birçok ülkenin bölgesel serbest ticaret anlaşması imzalaması borsalarda genele yayılan alımlarla yol açıyor. Önümüzdeki yıl için de iyimser görüşler hisse senetlerinin varlık sınıfları arasında ön plana çıkmasını sağlıyor. Yurtiçi tarafta ise ekonomideki yeni dönem fiyatlaması ile TL varlıklarda ralli havası var. MSCI Türkiye endeksi geçen hafta %23,5 oranında değer kazanmıştı. Bu hafta Perşembe günkü TCMB faiz kararına kadar da TL varlıklarda pozitif fiyatlama sürebilir ve BIST100 endeksi faiz kararı öncesi yeni en yüksek seviyeyi görebilir. Geçen hafta bankacılık hisseleri öncülüğünde haftalık 200milyar TL’yi aşan rekor işlem hacmiyle %8,3 oranında prim yapan (TL bazında) BIST100 endeksi en yüksek 1.304 seviyesini görmüş ve haftayı 1.291 puandan kapatmıştı. Endeks güne ise %0,5 – %1 arasında alıcılı bir görüntüyle başlayabilir.

MAKROEKONOMİ

Asya-Pasifik bölgesindeki 15 ülkenin, dünyanın en büyük serbest ticaret anlaşmasını imzalaması, olumlu Çin ve Japonya verileri ve ABD’de artan koronavirüs vaka sayısına karşın Biden’ın ekibinin ulusal çapta bir karantinanın gündemde olmadığını söylemesiyle risk iştahı pozitif bir şekilde haftaya başlıyoruz. Bu ticaret ortaklığı küresel GSYH’in %30’una denk geliyor. ECB ve Fed yetkililerinin konuşmaları, Çin Merkez Bankası faiz kararı, ABD perakende satışlar ve TCMB faiz kararı haftanın öne çıkan gelişmeleri. Çin’de imalat PMI verilerinin işaret ettiği olumlu görüntüyle beraber ekim ayına ilişkin sanayi üretimi beklentilerden iyi gerçekleşirken, iç talebe dair fikir veren perakende satışlar beklentilerin altında gerçekleşti. Japonya ekonomisi üçüncü çeyrekte çeyreksel %4,4 oranındaki beklentilere karşın %5 ile beklentilerin üzerinde büyüme sergiledi.

Türkiye veri gündeminde bugün yayınlanacak ekim ayı konut satış verileri ve merkezi yönetim bütçe dengesi, yarın konut fiyat endeksi ve cuma günü ise kasım ayı tüketici güveni ve ekim ayı TOBB kurulan ve kapanan şirketler istatistikleri takip edilecek. Ayrıca perşembe günü TCMB’nin para politikası kurulu toplantısı bulunmakta.

  • Eylül ayında ipotekli konut satışları öncülüğünde konut satışları yıllık %6,9 gerilemişti. Bu durumda TCMB’nin uygulamaya koyduğu finansal sıkılaşma tedbirleri etkili olmuştu. Ekim ayında TCMB, AOFM’yi artırmaya devam etti ve bunun neticesinde faiz oranlarındaki artış ile ekim ayında da konut satışlarının ivme kaybetmesi beklenmekte. Konut Fiyat Endeksi ise ağustos ayında aylık %2,1 artarken, yıllık ise %26,2 artmıştı.
  • Bütçe dengesi eylül ayında 29,7 milyar TL açık vermişti. İç talepteki pozitif seyir vergi gelirlerini eylül ayında da desteklerken, tek seferlik gelir olarak tabir edilen diğer gelirler sınırlı bir toparlanma göstermişti. Faiz ve faiz dışı giderler kaynaklı olarak harcamaların ise artışa geçtiği görülmüştü. Bütçe dengesi verisinden önce takip ettiğimiz Hazine nakit dengesi ise ekim ayında 6,7 milyar TL açık verdi. Nakit dengesi verisini incelediğimizde gelirler %15,6 artarken harcamalar ise %11,5 azaldı. Gelirlerdeki aylık artış, harcamalardaki azalma ve nakit açığındaki azalma ekim ayında daha ılımlı bir bütçe açığı göreceğimizi düşündürtmekte.
  • Ekim ayı tüketici güven endeksi 82’den 81,9’a gerileyerek neredeyse yatay seyretmişti. TÜİK önceki ay tüketici güven endeksinde hesaplama metodolojisini değiştirmiş, eski yöntemle hesaplanan endeks de 61,8’den 63,5’e yükselmişti. Son dönemde Cumhurbaşkanımız tarafından paylaşılan ekonomide yeni döneme yönelik olumlu açıklamalar izlenmekte. Bunun etkisinin bu ayki tüketici güvenine olumlu yansıması beklenebilir çünkü veri ilgili ayın ilk iki haftasını kapsamakta. Bundan sonraki süreçte atılacak reform adımları ve düşen döviz kurlarının etkisiyle tüketici güveninde artış olması muhtemel.
  • Perşembe günü ise TCMB’nin faiz kararı beklenmekte. Foreks anketine göre beklentiler politika faizinin %10,25’ten %15’e çıkması yönünde. AOFM ise son toplantıdan bu yana %12,75’ten %14,56’ya çıkmış durumda. Enflasyonist baskılar nedeniyle sıkılaştırıcı politikaların uygulanmasıyla son zamanlarda politika faizinden fonlama yapılmamakta. Sadeleşme politikasına uygun olarak politika faizinin cari AOFM oranlarına yakın bir seviyeye çekilip, tekrardan politika faizinden fonlamaya başlanmasını beklemekteyiz.

Bu hafta ABD’de veri takvimi açısından yoğun bir takvim var. Yarın ekim ayına ilişkin perakende satışlar, sanayi üretimi ve kapasite kullanım oranı verilerini takip edeceğiz. Eylül ayında perakende satışlar aylık %1,9 artmıştı fakat artan vaka sayıları ile tüketicilerin harcamalarını azaltması beklenmekte. Beklenti perakende satışların aylık %0,5 artarak ivme kaybetmesi yönünde. İlerleyen süreçte işsizlik rakamları ve pandemideki gelişmeler perakende satışlar verisi üzerinde belirleyici temel faktörler olacaktır. Eylül ayında sanayi üretiminde aylık %0,6 azalma görmüştük. Ekim ayında ise IHS Markit ve ISM imalat PMI verileri genişleme bölgesinde gelmişti. Bu açıdan sanayi üretiminde ekim ayında eylül göre daha iyi bir rakamın gelmesi olası, beklenti aylık %1 artması yönünde. Ayrıca salgın sonrası istihdam piyasasındaki toparlanmanın ne ölçekte olduğunu yansıtan haftalık işsizlik maaşı başvuruları verisi takip edilecek. Veri son haftalarda 700 binli seviyeleri gördü fakat halen istihdam piyasasındaki toparlanmanın tatmin edici seviyede olmadığını göstermekte. Ayrıca bölgesel Fed anketlerinden kasım ayına ilişkin bugün New York Fed Empire State İmalat Sanayi Endeksi, perşembe günü Philadelphia Fed İş Dünyası Endeksi ve Kansas Fed İmalat sanayi endeksi verileri son güncel ekonomik duruma ve beklentilere dair fikir verecektir.

Avrupa tarafı veri gündemi açısından bu hafta sakin. Çarşamba günü ekim ayına ilişkin nihai tüketici enflasyonu verileri açıklanacak. Yıllık enflasyon devasa teşviklere rağmen azalan talep, ılımlı enerji fiyatları ve devam eden belirsizlik ile deflasyonist bölgede seyretmeye devam etmekte. Ayrıca cuma günü kasım ayı tüketici güveni takip edilecek. Artan kısıtlamaların olumlu aşı haberleri ile tüketici güvenine sınırlı etki etmesi beklenmekte. İşsizlik oranlarının yükselmesi ise tüketici güveninin artmasına engel teşkil etmekte. İngiltere tarafında ise ekim ayına ilişkin TÜFE ve perakende satışlar verisi takip edilecek. Perakende satışların ekim ayında yıllık %4,7 artması beklenmekte fakat İngiltere’de kısıtlamaların başlamasıyla önümüzdeki süreçte tüketici harcamalarının kısıtlanması olası bu da perakende satışlar verisi üzerinde etkili olacaktır. TÜFE’de Avrupa tarafına göre daha olumlu bir görünüm olmakla birlikte BoE’nin %2’lik hedefinden oldukça uzaktalar. Beklenti yıllık TÜFE’nin ekimde %0,5 gelmesi yönünde.

Asya tarafında ise cuma günü Japonya’nın kasım ayına ilişkin öncü imalat PMI verisi açıklanacak. Japonya küresel ölçekte PMI verileri salgın sonrası genişleme bölgesinde açıklanmayan nadir gelişmiş ekonomilerden fakat ekim ayında toparlanma sinyalleri vermişti. Bu ay da beklenti eşik değer olan 50 seviyesine yaklaşması yönünde. Ayrıca Asya tarafında merkez bankaları toplantıları da önemli olacak. Çarşamba Tayland Merkez Bankası, perşembe günü ise Endonezya ve Filipinler Merkez Bankaları toplantıları takip edilecek fakat herhangi bir para politikası değişikliği beklenmemekte. Cuma günü ise Çin Merkez Bankası’nın temel kredi faiz oranları kararı bulunmakta.

Eylül ayında takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksi, yıllık %7,5 civarındaki artış beklentisinin üzerinde %8,1 artış kaydetti. Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi, eylül ayında aylık %1,7 artış kaydetti. 2020 yılının üçüncü çeyreğinde takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %7,7 arttı. Bir önceki çeyrekte %16,8 daralmıştı. Bir önceki çeyreğe göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi üretimi ise %30,3 arttı. İkinci çeyrekte %19,9 azalmıştı.
Hatırda Kalması Gerekenler:

  • Eylül ayı sanayi üretim verisinin dahil olmasıyla birlikte üçüncü çeyreğe yönelik büyüme verisini daha net görüyoruz. Üçüncü çeyrekte yıllık büyümenin geçen senenin dördüncü çeyreğine yakın değerlerde gerçekleşebileceğini değerlendiriyoruz. Üçüncü çeyreğe ilişkin büyüme rakamları ise 30 Kasım’da açıklanacak. Ekim ayına ilişkin öncü veriler, sıkılaşan finansal koşullara karşın sanayi üretimindeki olumlu görüntünün sürdüğüne işaret ediyor. Dolayısıyla geçen sene dördüncü çeyrekteki güçlü baz etkisine karşın hem ekim verilerinin iyi gerçekleşmesi hem de bu senenin üçüncü çeyreğindeki güçlü performansın katkısıyla yılı pozitif büyümeyle sonlandırmamız yüksek olasılık.
  • Sanayi üretiminin bütün ana alt kalemlerinde aylık artış dikkatimizi çekerken, sektör bazında madencilik ve elektrik, gaz ve buharın ve mal bazında ise sermaye malı, enerji ve dayanıklı tüketim malı üretiminin yükselişe öncülük ettiği görülüyor. Teknoloji bazında ise yüksek teknoloji kalemindeki artışın mayıstan bu yana en yüksek seviyede olduğu görülüyor. Ağustos ayında sert artış sergileyen önemli ihracat kalemlerimizden motorlu taşıt ve diğer ulaşım araçlarının imalatı ise eylülde hız kesti. Yatırım/sermaye malındaki artışla uyumlu olarak makine imalatında güçlü artış görüyoruz. Tekstil, giyim, deri, kağıt, mobilya, bilgisayar imalatı ve inşaat sektörüne öncü olan diğer metalik olmayan ürünlerin imalatının sanayi üretimindeki pozitif görünüme katkı veren ana kalemler olduğunu görmekteyiz.

Kasım ayına ilişkin TCMB Beklenti Anketi’nde, ağırlıklı ortalama fonlama maliyetindeki artışı ve enflasyonist baskıları dikkate alan anket katılımcılarının, politika faizi beklentilerini yukarı yönlü şekillendirdikleri gözlenmekte. Ağırlıklı ortalama fonlama maliyetindeki beklentiler dikkate alındığında; anket katılımcılarının, sadeleşme döngüsüne uygun olarak fonlama kompozisyonun politika faizi üzerinden şekilleneceğini düşündükleri görülmekte. Öncü göstergelerdeki olumlu seyirle anket katılımcıları yıl sonu GSYH tahminlerini iyileştirmeyi sürdürüyor. Muhtemelen finansal koşulların sıkılaştırıcı etkisi ve turizmdeki toparlanmanın zayıf seyretmesinin dikkate alınmasıyla gelecek sene büyüme tahminlerinde aşağı yönlü revizyon sürmüş.

  • İthalatta belirgin bir yavaşlama görülmemesi ve zayıf turizm gelirleri ile birlikte cari açık tahminlerinde yukarı yönlü revize sürdürülmekte. Ancak olumlu bir detay olarak önceki aya göre cari açık revize miktarının yarı yarıya indiğini görmekteyiz, bu durumda ihracattaki son dönemdeki olumlu seyir ve sıkılaştırıcı finansal koşulların gecikmeli etkili olabileceği değerlendirilmiş olabilir. Ekonomide yeni döneme vurgu ile birlikte piyasa dostu açıklamalarla son günlerde TL varlıklara güçlü bir yönelimin olduğunu görmekteyiz, bu doğrultuda anket katılımcıları da yıl sonu kur tahminlerini yatay bırakmış görünüyor. 19 Kasım’daki PPK toplantısı sonrası beklentilerin daha net şekillenebileceği söylenebilir. Bununla birlikte kur geçişkenliğinin önümüzdeki 12 ay boyunca etkili olduğunu düşündüğümüzde ve ÜFE kaynaklı maliyet baskılarını değerlendirdiğimizde enflasyon beklentilerinde artışın sürdüğünü görmekteyiz.

ŞİRKET HABERLERİ

Anadolu Efes (AEFES, Nötr): 18 Eylül 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ve Ticaret Bakanlığı’nın 28/10/2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ilgili Tebliğ değişikliği doğrultusunda, 2019 yılına ilişkin kar payı ödemeleri yeni bir yasal düzenleme yapılmaması halinde 04.01.2021 tarihinden itibaren yapılabileceği duyurulmuştur.

Carrefoursa (CRFSA, Nötr): Yönetim Kurulu kararına istinaden, Şirketin 700mn TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 595,7mn TL tutarında azaltılarak 104,2mn TL’ye düşürülmesine ve bu sermaye azaltımı ile eşzamanlı olarak 1 TL nominal değerli 100 adet pay için 17 TL yeni pay alma hakkı kullanım fiyatı üzerinden tamamı nakden karşılanmak üzere toplam 23,5mn TL tutarda sermaye artırımı yapılarak çıkarılmış sermayenin 127,8mn TL’ye artırılmasına ve 14.09.2020 tarihinde SPK’ya başvuruda bulunulduğu duyurulmuştu. SPK’nın 12.11.2020 tarihli kararı ile söz konusu başvuru olumlu sonuçlanmış olup, Kurul’un yazısı ile Kurulca onaylı Esas Sözleşme Tadil Metni Şirkete teslim edilmiştir. Buna göre şirketin kayıtlı sermaye tavanını 635mn TL olarak belirlenmesine ve izin geçerlilik süresinin 2020-2024 yıllarını kapsayacak şekilde uzatılmasına uygun görüş verilmiştir. Gerekli izin ve onayın alınmasını takiben eşzamanlı sermaye artırımı ve azaltımı ile Esas Sözleşme Tadil Metni’nin 19.11.2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda kabul edilmesi şartıyla Sermaye Piyasası Kurulunca onaylı izahname Şirkete teslim edilecek ve gerekli ilanlar yapılacaktır.

Enerjisa (ENJSA, Nötr): Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 12/11/2020 tarihli Kararı ile elektrik dağıtım şirketleri için 4. tarife döneminde (2021-2025) düzenlemeye tabi varlık tabanına uygulanacak reel makul getiri oranı (RMGO) ile yatırım harcamaları itfa süresini açıklamıştır. Karara göre vergi öncesi RMGO değeri %13,11 (2018-2020: %14,60) ve yatırım harcamaları itfa süresi 10 yıl olarak belirlenmiştir (önceki: 10 yıl). Karşılaştırılabilirlik amacıyla Şirketin hesapladığı yıl ortasına düzeltilmiş RMGO değeri ise %12,30’a denk düşmektedir (2018-2020:%13,61).

İş Bankası (ISCTR, Nötr): Banka tarafından 400mn TL nominal değerli 200 gün vadeli finansman bonosu ihracının halka arz yoluyla gerçekleştirilmesi için çalışmalara başlanmıştır. Halka arz edilecek finansman bonosuna fazla talep gelmesi durumunda toplam halka arz miktarı 600mn TL nominal değere kadar artırılabilecektir.

Sasa Polyester (SASA, Sınırlı Pozitif): 31152 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İthalatta Korunma Önlemleri Tebliği (Tebliğ N 2020/5) ile açılan soruşturma sonucunda; 3907.69.00.00.00 Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu altında kayıtlı Polietilen Tereftalat Cips (Polyester PET Cips) ithalatında 3 yıl süreyle korunma önlemi olarak ek mali yükümlülük getirilmiştir.

13/11/2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre ek mali yükümlülük birinci yıl 60 ABD Doları/ton, ikinci yıl 58 ABD Doları/ton ve üçüncü yıl 56 ABD Doları/ton şeklinde belirlenmiştir.

Vestel Elektronik (VESTL, Sınırlı Pozitif): Vestel Elektronik, İspanyol enerji şirketi Iberdrola S.A.’nın uluslararası elektrikli araç şarj cihazları (EVC) projesi için açtığı ihaleyi kazanmış olup projenin 3 tedarikçisinden biri olmak üzere Iberdrola ile anlaşma imzalamıştır. Iberdrola’nın sürdürülebilir ulaşım planının bir parçası olarak hayata geçirilecek bu proje kapsamında önümüzdeki 5 yıl içinde Avrupa’da 150 bin adet elektrikli araç şarj istasyonu kurulması planlanmaktadır. Projenin toplam büyüklüğü 45mn EUR civarındadır. Vestel Elektronik bu proje kapsamında 5 yıl içinde Iberdrola’nın başta İspanya, İngiltere ve İtalya olmak üzere Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde kuracağı elektrikli araç şarj istasyonları için 50.000 adet EVC04 EV şarj cihazı sağlamayı planlamaktadır.

SEKTÖR HABERLERİ

Akaryakıt: Benzin fiyatlarına 17 Kasım 2020’den itibaren geçerli olmak üzere 32 kuruş fiyat indirimi bekleniyor. Motorin grubunda ise 16-17 Kasım tarihleri arasında fiyat değişimi beklenmiyor. Kaynak: NTV

Otomotiv: Otomotiv Sanayii Derneği (OSD),Ocak-Ekim dönemine ait üretim ve ihracat adetleri ile pazar verilerini açıkladı. 10 aylık süreçte üretim bir önceki yılın aynı dönemine göre %16 azalarak 1 milyon 4 bin 974 adet, otomobil üretimi %15 azalarak 671 bin 676 adet oldu. Traktör üretimiyle birlikte sanayideki toplam üretim ise 1 milyon 33 bin 485 adede ulaştı. OSD verilerine göre, Ekim ayında Türk otomotiv sanayisinin toplam üretimi geçtiğimiz yılın aynı ayına göre %14 artarak 150 bin 746 adet olurken, bu dönemde 95 bin 915 adet otomobil üretildi. Otomotivin 10 aylık kapasite kullanım oranı %60 olarak gerçekleşti. Araç grubu bazında kapasite kullanım oranları ise hafif araçlarda (otomobil+hafif ticari araç) %62, ağır ticaride %43, traktörde ise %46 oldu. Ocak-Ekim döneminde ticari araç üretimi bir önceki yıla kıyasla %16 daralırken, ağır ticari araç grubu üretimindeki daralma %2, hafif ticari araç grubunda ise %17 oranında kaydedildi. Yalnızca Ekim ayına bakıldığında ise yük ve yolcu taşıyan ticari araç üretimi 54 bin 831 adet, traktör üretimi ise 4 bin 575 adet oldu. Kaynak: Habertürk

Uluslararası Finansman: Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Eximbank’ın uluslararası piyasadan 561 milyon dolar tutarında ve 1 yıl vadeli yeni bir sendikasyon kredisi sağladığını açıkladı. Eximbank tarafından sağlanan toplam 561 milyon ABD doları tutarındaki kredinin toplam maliyetinin, en yüksek tutarla katılan bankalar için euro diliminde 6 aylık Euribor+%2,50 ve ABD doları diliminde 6 aylık Libor+%2,75 olduğunu belirten Pekcan, krediye Avrupa, Uzak Doğu, Körfez bölgesi ve Türkiye dahil olmak üzere geniş bir coğrafyadan toplam 23 bankanın katılım sağladığını kaydetti.

DİĞER ŞİRKET HABERLERİ

Global Yatırım Holding (GLYHO): Şirketin dolaylı bağlı ortaklığı Global Ports Holding Plc (“GPH”), ortağı Balearia Group’un (“Balearia”) Valencia Limanı’nın kruvaziyer liman ve feribot operasyonlarına ilişkin 35 yıl süre ile (15 yıl ilave uzatma hakkı ile) işletilmesine yönelik bir imtiyaz sözleşmesine hak kazandığını Şirkete bildirmiştir. İmtiyaz sözleşmesi uyarınca GPH, imtiyaz süresi boyunca Valencia Kruvaziyer Limanı’nı işletecektir. Tüm taraflar söz konusu anlaşmayı tamamlamak için birlikte çalışacak olup, zamanlamaya ve nihai koşulların sağlanacağına yönelik kesin bir hükümde bulunmak mümkün olmamakla birlikte, imtiyaz haklarının kullanılmaya başlanmasının 2021’in ilk çeyreğinde gerçekleşmesi beklenmektedir. İmtiyaz sözleşmesi uyarınca; Balearia, liman altyapısına iki yeni son teknoloji akıllı terminalin yanı sıra feribot iskeleleri, otopark ve ticari alanlara yönelik 37 milyon ABD Doları’na kadar yatırım yapmayı planlamaktadır. Planlanan iki yıllık yatırım aşaması, imtiyaz haklarının kullanılmaya başlanmasının hedeflendiği 2021’in ilk çeyreğinde başlaması öngörülmektedir. Valenciya Kruvaziyer Limanı 2019 yılında 203 kruvaziyer seferi ile yaklaşık 435.000 kruvaziyer yolcusu ağırlamıştır. Covid-19 öncesi 2020 yılında 500.000’den fazla kruvaziyer yolcu öngörülmekteydi.

RTA Laboratuvarları (RTALB): Şirket tarafından geliştirilen ve Covid-19 pandemisinin tanı sürecinin ilk aşamasında kullanılan MagicPrep kitinin test çalışmaları başarılı bir şekilde tamamlanarak Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ÜTS (Ürün Takip Sistemi) kaydı gerçekleştirilmiştir.

FAİZ PİYASALARI

Cuma günü ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti %14,46 seviyesinden %14,56 seviyesine yükseldi. TCMB, cuma günü GLP kanalıyla piyasayı 50,2 milyar TL %14,75’ten fonladı. TCMB cuma günü geleneksel repo ihalesi açarak piyasayı 10 milyar TL (28 gün, %14,98’den) fonladı. Merkez Bankası piyasayı toplamda ise 215,2 milyar TL ile 165 milyar TL’si (%14,50 faizle) geleneksel repo ihalelerinden karşılanacak şekilde fonladı.

​ABD 10 yıllık hazine tahvillerinin faizi cuma günü %0,88 seviyelerinden başlarken, gün içerisinde %0,86-%0,90 bandında hareketin ardından %0,90 seviyesinden günü kapattı.

Yurt içi tahvil piyasasında, cuma günü verim eğrisi genelinde faizlerde sınırlı düşüşlerle görece yatay seyir gözlendi. Bu kapsamda, günlük bazda kısa, orta ve uzun vadeli tarafta faizlerde 3 baz puan civarında sınırlı düşüşler görüldü.

Kaynak: Ziraat Yatırım Sabah Stratejisi