Borçlan, harca ve ağla

Atilla Yeşilada – 25.01.2019

Berat Abi’mi beğenmediniz..Çok ağır laflar soktunuz bana…Bakın, Davos’ta kefereye iki tokat attı, dolar/TL 5.25. Daha arkası da var, 3.00 diyenler duyuyorum. Ben zaten bir çok ses duyuyorum da, en yüksek sesle duyduğum haykırış şu: “Bir daha AKP’ye oy vermek mi? İki elim kırılsa….” İroniktir, bu bahsettiğim haykırış sadece ex-AKP seçmeninden geliyor. CHP seçmeni “Bizim partiye oy verilmez… Ben Sakız Adası’na gidiyorum.. Versem ne olacak, zaten hile yapacaklar” diyor. CHP’nin iktidara gelmesinin tek yolu, tüm CHP seçmeninin bir an önce Portekiz ya da Miami’de bir ev alıp ülkeyi terketmesi, ve sıfırdan başlamaktır.

TL’nin değer kazanmasının bir tek nedeni var, mötümüzü geçtik, artık gırtlağımıza kadar borçlanıyoruz. Hazine daha yeni Eurobond’tan tahsilat yaptı, şimid Samuray düşünüyor, dün sukuk için yetki verdi, bugün de 2025 vadeli tahvil için bir yetki daha verdi.

Devamı için TIKLAYINIZ!
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN