Bloomberg anketine göre, altın yükselecek

Bloomberg’in anketine göre, ekonomik büyümedeki yavaşlama ve Avrupa’daki borç endişeleriyle altın fiyatları yükselecek.

Bloomberg anketine katılan ve aralarında trader, analist ve yatırımcıların bulunduğu 19 kişiden 13’ü külçe altının gelecek hafta yükseleceği tahmininde bulundu. Beş kişi fiyatların düşeceğini belirtirken, bir kişi ise çekimser kaldı.

Ağustos vadeli altın bugün Comex piyasasında yüzde 0.2 oranında yükselerek ons başına 1,545.10 dolar oldu. Fiyat, 2 Mayıs’ta 1,577.40 dolar olarak rekor kırmıştı.

Fed Başkanı Bernanke bu hafta yaptığı açıklamada ülke ekonomisinin ‘istikrarlı hızda’ büyüdüğünü ifade etmişti. Fed’in Bej Kitap adlı raporunda da, 12 bölgeden 4’ünde ekonomik yavaşlama olduğu vurgulanmıştı. Öte yandan Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean-Claude Trichet ise dünkü konuşmasında Temmuz ayında faiz artırımı olacağının sinyalini verdi.

Dublin’deki GoldCore’da yönetici olan Mark O’Byrne, “Euro bölgesi ve ekonomik büyümeye dair endişelerle altın yukarı yönlü seyrini sürdürecek. Önümüzdeki hafta veya gelecek haftalarda metal yeniden rekor tazeleyebilir” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bloomberght.com/kuresel-piyasalar/haber/895057-bloomberg-anketine-gore-altin-yukselecek

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir