Para & Borsa

Bizim Menkul Model Portföy Tabloları – (6 Aralık 2017)

Bizim Menkul Model Portföy Tabloları

BMD Araştırma portföyünde ARCLK, BIMAS, PETKM, TCELL, TUPRS, TOASO, TRKCM, SODA, AYGAZ, CIMSA, TRGYO ve EREGL yer almaktadır. BMD Araştırma portföyü  28 Kasım 2017- 05 Aralık 2017 haftasında  %1,7 değer kazanırken SINAİ Endeks de aynı haftada %1,7 değer kazanmıştır. Araştırma Portföyünde geçtiğimiz hafta en yüksek getiriyi PETKM %6,7 sağlarken en düşük getiriyi TOASO (-)%2,4 elde etmiştir. Yılbaşından bu yana BMD Araştırma Portföyü %47,2  yükselmiş olup aynı dönemde SINAİ Endeks %42,5  yükselmiştir.

BMD Algoritmik Model Portföyü 28 Kasım 2017- 05 Aralık 2017 haftasında  %2,3 değer kazanırken BIST 100 Endeks de aynı haftada %4,1 değer kazanmıştır. Algoritmik Portföy’de geçtiğimiz hafta en yüksek getiriyi SELEC %5,8 sağlarken en düşük getiriyi BUCIM %0,0  elde etmiştir. Yılbaşından bu yana BMD Algoritmik Portföyü %10,4  yükselmiştir.

BMD Araştırma Portföyü, analistin şirket ziyareti gerçekleştirmesi ile elde ettiği bilgiler sonrası uluslararası değerleme standartlarınca kabul görmüş metodolojiler ile elde edilen şirket değerinin BMD Yatırım Komitesi’nce kabul görmesi şartı ile elde edilen hisselerden oluşurken BMD Algoritmik Model Portföy bir değerleme raporu gereksinimi duymadan ve bir hedef değer oluşturmadan sadece şirketlerin mali verileri ve piyasa çarpanları gibi kriterler sonrası seçilen hisselerden oluşmaktadır.

Bankacılık endeksine ait hisseler, ve katılım endeksi kriterlerine uymayan hisseler portföy oluşturma kriterleri gereği BMD Araştırma Portföyü’ne dahil edilemezken BMD Algoritmik Model Portföy sadece Katılım Endeksine dair hisselerden oluşturulabilmektedir.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN…

Rapor için tıklayın.
Daha fazla hisse önerisi için:HisseOnerileri.Com

Etiketler: , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx