Bizim Menkul Model Portföy Tabloları – (6 Aralık 2017)

Bizim Menkul Model Portföy Tabloları

BMD Araştırma portföyünde ARCLK, BIMAS, PETKM, TCELL, TUPRS, TOASO, TRKCM, SODA, AYGAZ, CIMSA, TRGYO ve EREGL yer almaktadır. BMD Araştırma portföyü  28 Kasım 2017- 05 Aralık 2017 haftasında  %1,7 değer kazanırken SINAİ Endeks de aynı haftada %1,7 değer kazanmıştır. Araştırma Portföyünde geçtiğimiz hafta en yüksek getiriyi PETKM %6,7 sağlarken en düşük getiriyi TOASO (-)%2,4 elde etmiştir. Yılbaşından bu yana BMD Araştırma Portföyü %47,2  yükselmiş olup aynı dönemde SINAİ Endeks %42,5  yükselmiştir.

BMD Algoritmik Model Portföyü 28 Kasım 2017- 05 Aralık 2017 haftasında  %2,3 değer kazanırken BIST 100 Endeks de aynı haftada %4,1 değer kazanmıştır. Algoritmik Portföy’de geçtiğimiz hafta en yüksek getiriyi SELEC %5,8 sağlarken en düşük getiriyi BUCIM %0,0  elde etmiştir. Yılbaşından bu yana BMD Algoritmik Portföyü %10,4  yükselmiştir.

BMD Araştırma Portföyü, analistin şirket ziyareti gerçekleştirmesi ile elde ettiği bilgiler sonrası uluslararası değerleme standartlarınca kabul görmüş metodolojiler ile elde edilen şirket değerinin BMD Yatırım Komitesi’nce kabul görmesi şartı ile elde edilen hisselerden oluşurken BMD Algoritmik Model Portföy bir değerleme raporu gereksinimi duymadan ve bir hedef değer oluşturmadan sadece şirketlerin mali verileri ve piyasa çarpanları gibi kriterler sonrası seçilen hisselerden oluşmaktadır.

Bankacılık endeksine ait hisseler, ve katılım endeksi kriterlerine uymayan hisseler portföy oluşturma kriterleri gereği BMD Araştırma Portföyü’ne dahil edilemezken BMD Algoritmik Model Portföy sadece Katılım Endeksine dair hisselerden oluşturulabilmektedir.

HİSSENİ SEÇ, ANALİZİ E-MAİLİNE GELSİN…

Rapor için tıklayın.
Daha fazla hisse önerisi için:HisseOnerileri.Com
Finkafe'de Paylaş