Bitcoin’de neler oluyor?

TrandingView.com Bitcoin Yorumu

Bitcoin dünyanın en pahalı ve en popüler kriptopara. 17  Aralık 2017’de sert düşüş ve rallinin sonlamasını göstermiş, fiyat 20 bin dolardan 11 bin dolara 5 gün içinde düşerek yaklaşık değerin %50 kaybetmiş.

Asıl sebebi büyük oyuncuların spekülatif hareketleri. Her hücumun sonu vardır. Bitcoinin madenceliği sona geliyor gibi. Madencilerin tek amacı coin almak ve onları hızla asıl paraya çevirmek. Bitcoinin fiyatı eskiden onun miktarlara ve blockchain içindeki para transferlere bağlı idi. şu an ise Bitcoinin asıl fiyatı sadece hacimlere bağlıdır.

Tabi sayıca az büyük yatırımcılara güvenmez ve fiyatı daha ilginç hale getirmek için volatilite kurmak gerekir. Buna göre kripto borsalar fiyatı kontrol etmek için ve fazla yatırımcılar almak için fiyatı kendi tarafından spekülatif şekilde azaltlıyorlar. 20.000 çok psikolojik bir dirençtir ve bu fiyatta coini çok az kişi alacaktır. Bundan dolayı fiyat düştü.

Bitcoin çok fazla bu durumda kalmayacak. Yeni yüksek tepeleri göreceğiz ama madencilik bittiği zaman tam hacimlere bağlı Bitcoin fiyatı kaybeder. Daha fazla sayıda bulunan ve daha ucuz coinler de Bitcoinin fiyatını azaltacaklar. Ama bu sadece teori. Bitfinex ve birkaç daha borsalar yeni üyeler kayıdını gelecek hafta açacaklar. Yeni üyeler gelince ralli devam edecek. Bence coinin 11.000 veya 9.000 dolar fiyatı yatırımcılara çok çekici. O seviyelere yakın zamanlar gelince fiyatın hızla yükselişini beklemek uygundur.

Yatırımcılara bir not. Bitcoin ve herhangi bir coin hiçbir global veya lokal görevi çözmemektedir. İnsanın hırsı kripto paralara değer vermektedir.

BITCOIN FİYATLARINI VE ANALİZLERİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!