Bitcoin Yorumları / Paradex – (8.09.2021)

Bitcoin için 65000$ beklentisi devam ediyor!

El Salvador, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kullanıma aldığını açıklayınca Bitcoin, ilk kez bir ülkenin yasal para birimi oldu. Kripto piyasasının lokomotifi olarak bilinen Bitcoin bu haber sebebiyle geleceğe yönelik yatırım kararları için cazibesini artırırken salı günü yüzde 10’un üzerinde oluşturduğu değer kaybı ile traderları korkuttu. Piyasa profesyonellerinin beklentiyi satın al gerçekleştirildiği zaman sat psikolojisi ise El Salvador sonrasındaki bu hareketi doğal olarak karşılamasına ek olarak ilgili düşüşlerin de orta – uzun vadeli olarak önemli bir alım avantajı olduğunu izah etmektedir. Nitekim bu düşüş sonrasında El Salvador 150 Bitcoin daha aldığını açıkladı.

Sizlerle daha önce paylaşmış olduğumuz raporda Bitcoin fiyatının 65 bin dolar seviyesine doğru olası hareket ihtimali üzerinde durmuş ve 51 bin ile 42 bin seviyelerinin bu aşamada oldukça önemli olduğunu paylaşmıştık. Bitcoin 51 bin üzerinde 53 bin dolar seviyelerine doğru hareket alanı oluştururken 65 bin dolar beklentimizi gündemimizde yer almasına karşın oluşan sert düşüşler yatırımcılar üzerinde hayal kırıklığı yaratmış olabilir. Ancak grafiksel anlamda özellikle düşüşlerin 43 bin ile sınırlı kalarak üzerinde ısrarla durduğumuz 42 bin desteğinin gücünü koruyor olması, 65 bin dolar seviyesi beklentimizi bir kez daha güçlü bir sesle konuşmamıza imkan tanımaktadır.

Bu bilgiler ışığında teknik açıdan 42 bin dolar seviyesi üzerinde kaldığı müddetçe Bitcoin için yükseliş beklentimizi koruyoruz. Bu düşünce ile kısa vadeli olarak 51-53 bin dolar bölgesi ilk etapta, ilgili bölgenin aşılması durumunda ise orta vadeli 57 bin, uzun vadeli olarak da 65 bin dolar beklentimiz ana stratejimiz olarak sizlere aktarabiliriz.

Mevcut stratejimizin geçersiz sayılması için 42 bin altındaki kalıcılık tek başına yeterli değildir. Çünkü başka bir grafikte dikkate aldığımız teknik göstergeler 39500 – 43500 bölgesinin güçlü bir aralık olduğunu göstermektedir. Bu ihtimali çok zayıf bulsak da ana senaryomuzun geçersiz sayılması için 39500 – 43500 bölgesinin altında günlük kapanışlara ihtiyaç vardır. Bu tür bir trend değişikliği ile 29250 seviyesine doğru yeni bir beklenti oluşabilir.

Kaynak: Paradex