Bitcoin Yorumları – (30.03.2018)

Bitcoin Hakkında Yorumlar

Bitcoin’den en kötü ilk çeyrek performansı – 16:16

Kripto para birimi, yılın ilk çeyreğini kötü tamamlıyor.

CoinDesk’in verilerine göre Ocak ayının başında 13,412.44 dolar olan fiyat 30 Mart itibariyle 7,266.07 dolara gerilemiş durumda, bu da %45’ten fazla düşüş olduğunu gösteriyor.

Vöylece ilk çeyrekte bitcoin’in piyasa değerinden 114.9 milyar dolar silindi. Bu kayıp bitcoin tarihindeki en büyük ilk çeyrek düşüşü olarak kayda geçti.

CoinDesk’e göre bitcoin son olarak 2014 yılının ilk çeyreğinde %38’e yakın gerilemişti.

CNBC’nin fiyatları takip etmeye başladığı 2011’den bu yana bitcoin 2013 yılının ilk çeyreğinde %599 ile en büyük artışı kaydetmiş, geçen sene de 19 bin doların üzerine çıkarak rekor kırmıştı.

Ancak kripto para birimi bu yıl sert regülasyonlarla karşılaştı ve tarihi seviyelerden uzaklaştı.

Bitcoin 7 bin doların altına geriledi – 08:16

Kripto para Bitcoin için kötü geçen çeyreklik dönem henüz sona ermedi.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük dijital parası Bitcoin, Cuma sabahı Asya’daki işlemlerde Bloomberg fiyatlarına göre Şubat başından bu yana ilk kez 7 bin dolar seviyesinin altına geriledi.

Bitcoin’un 2018 yılındaki kayıpları yüzde 50 seviyesini aşarken, durum Ripple ve Litecoin gibi diğer kripto paralar için daha da kötü.

Küresel çapta düzenleyeci kurumların kripto para piyasası üzerindeki baskısı artarken, büyük sosyal medya platformları da kendilerini sektörden uzaklaştırıyor.

Dijital para toplulukları için buluşma noktası olan sosyal haber sistesi Reddit Inc., artık ödemeleri Bitcoin cinsinden kabul etmeyeceğini açıkladı. Twitter Inc., -Facebook ve Google’ın ardından- Pazartesi günü kripto paraların halka arzına (ICO) ilişkin reklamları yasakladığını doğruladı.

TF Global Markets baş piyasa analsiti Naeem Aslam, “Bitcoin yine satış baskısı altında ve toparlanma şansı düşük görünüyor.” dedi ve “Teknoloji devlerinin ICO yasaklarından bu yana önemli ölçüde düştü.” şeklinde devam etti.

Bitcoin, TSİ 08:15’te yüzde 6,772.12 dolardan alıcı buldu. Ripple, 0.4855 dolardan, Ethereum ise 372.02 dolar seviyesinden işlem gördü. Litecoin, 113.93 dolar oldu.

BITCOIN FİYATLARINI VE ANALİZLERİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin