Bitcoin Yorumları – (25.07.2018)

Bitcoin Hakkında Yorumlar

Bitcoin Çin hisseleri için iyi bir yol gösterici olabilir-15:01

Bitcoin, geçtiğimiz altı ayda Çin hisseleri için 6 günlük öncülükle iyi bir yol gösterici olabileceğini kanıtladı.

Piyasa değeri en yüksek kripto para Bitcoin şimdi Çin hisselerinde daha fazla yukarı yönlü hareketin gelebileceğini işaret ediyor.

Bitcoin’un spekülatif ve volatil doğası, likidite değişimlerinin kripto paranın fiyatında kilit önem taşıdığını gösteriyor.

Bu şekilde düşünüldüğünde Bitcoin’un Haziran ayında gördüğü dip seviyenin, Çin’deki kaldraç azaltma gayretinin sona ermiş ve yeni bir genişlemeci aşamanın başlamakta olduğunun sinyalini veriyor olabilir.

İki piyasa arasında bağlantının “yapay” olması nedeniyle eninde sonunda sona erebilecek olmasına karşın, her ikisi de son derece volatil ve likiditeye bağımlı.

Bloomberg HT

Bitcoin “ETF” beklentisinde hayal kırıklığına uğratabilir-14:40

Kripto para hayranları, Bitcoin’a dayalı exchange traded fonu (ETF) konusunda hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Piyasa değeri en yüksek dijital para Bitcoin, Temmuz ayının başından beri yaklaşık yüzde 40 değer kazanarak 8 bin doların üzerine tırmandı.

Bitcoin ETF’sinin ABD’li düzenleyici kurum The U.S. Securities and Exchange Commision (SEC) tarafından haftalar içerisinde onaylanabileceği yönündeki spekülasyonun güç kazanması kripto paranın kazancında etkili oldu.

Bu biraz ironik. Değerleme ve volatilite potansiyeli, -Bitcoin’un 8 bin doları aşması sonrasında fonlara ilişkin söz konusu fonlara ilişkin değerlendirmesinde- SEC’in Ocak ayındaki mektubunda işaret ettiği temel kaygılardan biriydi. SEC, olası ETF ihraçcılarından kripto paralar konusundaki soru işaretleri giderilene dek başvurularını çekmesini istemişti.

Buna karşın şimdi Bitcoin’a dayalı ETF spekülasyonu, dijital paranın fiyatında dalgalanmalara neden oldu ve iki aydır ilk kez 8 bin doları aşmasını sağladı.

Bloomberg Intelligence’dan kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, Bitcoin’un son rallisine ilişkin “SEC spekülatif bir balonun parçası olmak istemiyor. Bu bir hayal, ben bir fonun onaylanacağı konusunda10 kat daha kötümserim.” dedi.

Bloomberg HT

BITCOIN FİYATLARINI VE ANALİZLERİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin