Bitcoin Yorumları – (16.07.2018)

Bitcoin Hakkında Yorumlar

Büyük isimler Bitcoin’e yöneldi, kripto paralar değerlendi

Bitcoin haftaya hızlı bir başlangıç yaptı ve 6 bin 650 doların üzerini test etti. Kripto para piyasalarında bazı önemli kişi ve kurumların Bitcoin ile daha fazla ilgilenmeleri sonucu kripto paralarda yukarı yönlü bir ivme yaşadığı konuşuluyor. Bu isimler arasında milyarder iş insanları ve büyük fonlar bulunuyor.

Bir zamandır hareketsiz kalan Bitcoin, bu haftaya hızlı bir başlangıç yaptı.

Dünyanın en büyük fonlarından biri olan Blackrock’ın dijital para birimleri ile ilgili teknolojilere ilgi duyduğuna ilişkin sinyal vermesi ile Bitcoin haftanın ilk gününde 6 bin 650 doların üzerine kadar yükseldi.

TSİ 14:45 itibariyle Ripple’da yükseliş yüzde 7’ye yakın olurken, Ethereum’da yüzde 10, Litecoin’de ise yüzde 9’a yakın yükselişler gerçekleşti.

London’s Financial News’in haberine göre, Blackrock blockchain teknolojisi ve kripto para piyasası ile ilgili olacak bir ekip oluşturdu. Blackrock sözcüsü haberle ilgili açıklama yapmazken, firmanın Bitcoin vadeli piyasalarında aktif bir rol alıp alamayacağı konusunda çalışmalar yaptığını söyledi.

Son zamanlarda kripto paralara ilgili duyan tek büyük isim Blackrock değil. Milyarder yatırımcı Steven Cohen’in de kripto paralar ve blockchain teknolojilerine odaklı bir hedge fona yatırım yaptığı belirtildi.

Avrupa’da ise İsviçre’nin Zürih kentinde bulunan İsviçre borsasının işletmecisinin dijital varlıkların alım satımı için bir platform yarattığı ifade edildi.

BITCOIN FİYATLARINI VE ANALİZLERİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin