Bitcoin Yorumları – (03.08.2018)

Bitcoin Hakkında Yorumlar

“Bitcoin’un doların yerini alması için 213 bin dolar olması gerekli”

UBS’e göre piyasa değeri en yüksek kripto para Bitcoin’un ABD para arzında doların yerini alabilmesi için fiyatının yaklaşık 213 bin doları görmesi ya da Bitcoin ağının işlem yapma kabiliyetinin önemli ölçüde artması gerekiyor.

UBS tarafından Cuma günü yayınlanan 34 sayfalık raporda Bitcoin ağının mevcut durumda Visa Inc. gibi şirketlerin sunduğu ödeme hacminin sadece çok küçük bir kısmını sağlayabildiği belirtiliyor.

UBS’e göre Bticoin ağının tasarımında bulunan bu kapasite kısıtlaması dijital paranın kullanılırlığını sınırlamayı sürdürebilir.

“Bizim bulgularımız Bitcoin’un mevcut formunda küresel işlemlerde geçerli bir ödeme yöntemine dönüşmesi veya geleneksel bir varlık sınıfı olması için çok istikrarsız ve kısıtlı olduğunu gösteriyor.” ifadesi yer aldı.

UBS raporuna göre spekülatif talep Bitcoin’un fiyat değişimlerinin yüzde 70’inden fazlasını açıklıyor. Kurum, kripto paraların alternatif bir varlık sınıfı olma potansiyelinin yanında fiyatlarının önemli ölçüde volatil seyrini sürdürerek daha fazla spekülatif yatırımcı çekmesi ihtimali yüksek.

BITCOIN FİYATLARINI VE ANALİZLERİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin