Bitcoin için ralli sürdürülebilir değil

Daha önce Bitcoin’in uzun vadede 146 bin dolara ulaşabileceğini belirten JP Morgan, kripto paradaki oynaklık azalmadığı takdirde şu anki rallinin sürdürülebilir olmadığını belirtti-12:21

JP Morgan, Bitcoin rallisinin kötü sonuçlanmaması için kripto paranın oynaklığının azalması gerektiğini söyledi.

JP Morgan stratejistlerinin yayımladığı nota göre, fiyat dalgalanmaları azalmazsa en büyük kripto paranın şu anki fiyatlardan işlem görmeye devam etmesi sürdürülemez.

JP Morgan, Bitcoin’in piyasa değerinin son 5 ayda 700 milyar dolar artış gösterdiğini fakat bunun sadece 11 milyar dolarlık kısmının kurumsal yatırımcılardan geldiğini vurguladı.

Sınırlı arz ve bireysel talebin fiyatları yine de yukarı itebileceğini belirten stratejistler, “Ocak ayından bu yana yaşanan yükselişler daha çok spekülatif akımlardan daha çok etkilendi.” dedi.

Galaxy Digital Kripto Para Kurucusu Michael Novogratz ise daha fazla şirketin müşterilerine Bitcoin ile ödeme imkânı sağlaması halinde yıl sonunda Bitcoin’in 100 bin dolar olacağını öngörmüştü.

Novogratz Bloomberg’e verdiği röportajda, “Amerika’daki her şirketin aynı şeyi yapacağını göreceksiniz.” ifadelerini kullanmıştı.

MicroStrategy Kurucusu Michael Saylor, Fed’in izlediği genişlemeci para politikasının kripto paraya yatırım yapmasında rol oynadığını söylemişti fakat Bitcoin’deki volatilite yüzünden riskten kaçınan CFO’ların şirketin hazinesine kripto parayı eklemesi zor gözüküyor.

Kaynak: Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN