BIST100 Teknik Analizi / Marbaş Menkul – (18.07.2019)

Teknik Görünüm:

BIST 100 dünü %1.81’lik değer kazancıyla 99.806 puandan tamamladı.
100.650-100.750 önemli dirençler olarak öne çıkıyor. Bu seviyeler üzerinde kalıcılık oluşması durumunda 105.000-106.000 seviyeleri gündeme gelebilir. Diğer taraftan 98.500 ara destek seviyesi olarak takip ediliyor, bu nokta altında satış baskısının artması söz konusu olabilir.

Şirket Haberleri:

ATEKS: 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanun kapsamında; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan Tasarım Merkezi başvurumuz, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygun bulunmuş ve Şirketimize resmi yazı ile bildirilmiştir. Şirketimiz, 5746 sayılı kanun hükümleri gereğince Tasarım Merkezi’ne tanınan teşvik ve muafiyetlerden yararlanmaya hak kazanmış bulunmaktadır.

KERVT: Şirketimize ait bazı varlıkların satışına ilişkin olarak piyasada birtakım söylentiler dolaştığı bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. Şirketimize, muhtelif varlıklarına dair zaman içinde teklifler gelebilmektedir. Bir sürecin başlamasına sebebiyet verecek herhangi bir somut teklifin alınması durumunda Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliği ile uyumlu olarak gerekli açıklamalar kamu ile paylaşılacaktır. *VBTS kapsamında INFO.E ve SEYKM.E payları bugün seans başından itibaren 1 Ağustos seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Gündem:

*ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Türkiye’nin F-35 programına olan katılımın askıya alındığını ve 31 Temmuz itibari ile de programdan çıkarılma işlemlerinin tamamlanacağını aktardı. Pentagon olarak bilinen ABD Savunma Bakanlığından Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 füze savunma sistemlerinin teslimatının başlamasından sonra, F-35 savaş uçakları programına katılımıyla ilgili açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, Türkiye’nin F-35 programına olan katılımın askıya alındığını ve 31 Temmuz itibari ile de programdan çıkarılma işlemlerinin tamamlanacağı kaydedildi.

BEDAVA CANLI BORSA EKRANI İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin