BIST100 Teknik Analizi / Marbaş Menkul – (04.07.2019)

Teknik Görünüm:

BIST 100 dünü %0.84’lük değer kaybıyla 99.363 puandan tamamladı.
100.650-100.750 dirençler olarak öne çıkmaya devam ediyor. Diğer taraftan geri çekilmelerde 98.500-96.600 ve 200 günlük ortalamanın bulunduğu 95.554 seviyesi destekler konumunda takip edilecektir.

Şirket Haberleri:

GOZDE/MAKTK: Şirketimiz ve iştiraklerinden Makina Takım Endüstrisi A.Ş. ile ilişkili basında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Şirketimiz kaynaklı olmayan bu tarz haberlere itibar edilmemesi önem arz etmektedir. Konuya ilişkin gelişmeler olduğu her aşamada Şirketimiz ilgili platformlarda gerekli her türlü açıklamayı yapacaktır. Saygılarımızla, Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

DYOBY: Dyo Boya, inşaat boyaları pazarındaki gelişmelere bağlı olarak Dilovası Fabrikası’nda inşaat iş ünitesinde Temmuz ayında farklı günlerde toplam 3 iş günü faaliyete ara verecek.

ICBCT: VBTS kapsamında ICBCT.E payı bugün seans başından 18 Temmuz seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

SANEL: Şirketimizin Gürcistan Birleşik Su Şirketinin yürütmekte olduğu Chiatura Temiz Su Temini Projesi kapsamında yer alan Anahtar Teslim Elektrik Taahhüt ve Otomasyon İşlerinin temini için ilgili firma ile görüşmelerimiz başlamıştır. Proje Adı : Construction of Water Supply System in Chiatura İşin Adı : Electrification and automation system Firma ile yapılacak olan görüşmelerin olumlu ya da olumsuz şekilde tamamlanması sonrasında gerekli açıklamalar yatırımcılarımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.

SKBNK: Fitch Ratings, ŞekerbanK’ın döviz cinsi uzun vadeli kredi notunu B’den B-‘ye ve Viability Rating (VR) notunu ‘b’den ‘b-‘ye indirdi. Notların görünümü ise negatif olarak açıklandı.

Ekonomik Veriler:

14:00- BDDK Bankacılık Sektörü Toplu Bilançosu

BEDAVA CANLI BORSA EKRANI İÇİN TIKLAYIN!

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin