BIST Şirket Haberleri – (21.05.2014)

BIST Şirket Haberleri

Karsan: Şirketimizin Hyundai Motor Company (HMC) ile 27 Kasım 2012 tarihinde imzaladığı ve özel durum açıklaması ile duyurduğu yeni hafif ticari araç serisinin üretim ve tedariğine yönelik anlaşmanın devamı mahiyetinde 3.5 – 5 ton arasında azami yüklü ağırlığa sahip panel van, hafif kamyon ve minibüs versiyonları ile aynı ürün grubundaki hafif ticari araç serisine ilişkin olarak, ortağı bulunduğumuz Karsan Pazarlama Sanayi Mamulleri Pazarlama A.Ş. (Karsan Pazarlama) ile iş ortağımız Hyundai Motor Company (HMC) arasında 20 Mayıs 2014 tarihinde münhasır yurtiçi distribütörlük anlaşması imzalanmıştır. İmzalanan distribütörlük anlaşmasıyla birlikte Karsan Pazarlama, Şirketimizin HMC için üreteceği hafif ticari araçların Türkiye’de pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini münhasır olarak üstlenmiştir. Kamuoyu ve yatırımcıların bilgilerine sunulur.

Zorlu Enerji: 13.05.2014 tarihinde yaptığımız KAP açıklamasına istinaden, Şirketimizin %25 oranında iştiraki olan Dorad Energy Limited Şirketi’nin Ashkelon, İsrail’de inşa ettiği 840 MW kurulu güce sahip kombine çevrim doğalgaz santrali ticari faaliyete geçmiştir.

Akyürek Pazarlama: Şirketimiz , bugün , dünyanın en büyük kahve üreticilerinden olan Deutsche Extrakt Kaffee GMBH ile Akyürek Tüketim Ürünleri Pazarlama Dağıtım ve Ticaret AŞ’ ye ait markaların kahve üretimi konusunda anlaşma imzalamıştır.

Saray Matbaacılık: T.C.Milli Eğitim Bakanlığı Devlet Kitapları Döner Sermaye Müdülüğü’nün 15.05.2014 tarihinde düzenlemiş olduğu Ders Kitapları Baskı ihalesi 1,3,4 ve 6 nolu iş kalemleri 7.802.138,45-TL tutarla uhdemizde kalmıştır.

Kaynak: www.kap.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir