Bir Jeo-Patolojik risk olarak Trump

Dün ABD Dünya Sağlık Örgütü’nden çekilme sürecini başlattığını açıkladı. Böylece anti-Mesih Trump’ın yalnız kendi ülkesine değil, dünyada ahenk ve düzene yaptığı düşmanlıklara bir yenisi eklendi. Zatıalileri ayrıca koronavirüs ve iklim değişikliğine de inanmıyor. Putin’i Avrupa Birliği’ne tercih eden çok kıymetli bir zattan bahsediyoruz, Dostlar. Ama Trump’ın fanilere yaptığı eziyetler daha yeni başlıyor.

Trump’ın umursamazlığı yüzünden Covid-19 ABD ekonomisini boğacak. Seçim kazanmak için her türlü kolpoya başvuracak Trump, önce piyasalarda sonra da dünya ekonomisinde dev sarsıntılara yol açacak.

Çok tehlikeli bir dünyada yaşıyoruz. Kara Kuğular artık tek tek değil, geniş sürüler halinde üstümüzde uçarak, leş kargaları gibi gözlerini gagalayacak kurbanlar arıyor. Türkiye de bu kurbanlar arasında yer alabilir, çok dikkat. Ama ben Trump’a odaklanmak istiyorum. Yoksa, Çin’in bir eyaleti olan İç Moğolistan’da kara veba vakaları ve ABD’de tavşan neslini kırıp geçiren “tavşan ebolasından” da bahsebilirdim. Tavşan ebolası ve Çin’de domuz çiftliklerini kırıp geçiren ateşli veba her an insana sıçrayabilir.

Ama, hey, bizi kasmaz değil mi? Yakarız bir mangal, iki tavuk kanadı, bir de ayran ya da iki duble rakı ve bol karpuz, atlatır gideriz.

Dün Covid’e inanmayan Brezilya’nın maço lideri Bolsonara da elim hastalığa yakalandı. Kendisine geçmiş olsun dilerken, Latin Amerika devinde hasta sayısının 1.6 milyonu geçtiğini de hatırlatırım. ABD’de ise günlük vaka sayısı 50 binin üstüne yerleşti. 4 Temmuz Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından 2 hafta sonra 100 bin zirvesi sınanır.

Yazının devamı için TIKLAYINIZ!

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN