BİM Hisse Yorumu / Tacirler Yatırım – (16.06.2017)

BİM Hisse Yorumu

Tavsiye: TUT
Hedef fiyat TL65
Getiri potansiyeli 0%

BIM için TUT tavsiyemizi korurken, hedef fiyatımızı 65 TL’ye (önceki 52TL) yükseltiyoruz. Yüksek enflasyonun sepet büyüklüğündeki iyileşmeye katkısı ve marjlarda görülen toparla nmayı dikkate alarak 2017 tahminlerini yukarı çektik.

Ayrıca 1Ç17’de serbest nakit akışındaki iyileşmeyi tahminlerimiz e yansıttık. Hissede son dönemde görülen yükselişin ardından operasyonel performanstaki iyileşmenin fiyatlandığını düşünüyoruz. Tahminlerimize göre yükseliş potansiyelinin sınırlı olduğunu varsayıyor ve BIM’in 2018T 13, 6x FD/FAVÖK ve 21, 6x F/K rasyolarına yakın işlem göreceğini tahmin ediyoruz.

Tahminlerimizi 1Ç17’de görülen güçlü performansın ardından yukarı revize ediyoruz – Ciro büyüme tahminimizi, mağaza bazı ciroda 1Ç17’de görülen toparlanmayı dikkate alarak 2017’de %18’e yükseltiyoruz. Tahminimiz şirketin ciro büyüme beklentisinin üst bandına paraleldir. Bilindiği üzere BIM’in mağaza bazında cirosu 1Ç17’de sepet ve müşteri trafiğindeki artışla yıllık %4,7 yıllık büyüdü. Ek olarak 1Ç17’de gerçekleşen %5,3 FAVÖK marjının etkisi ve asgari ücrete uygulanan teşviğin 2018’e uzamasının ardından personel maliyetlerindeki yükselişin sınırlı olması nedeniyle yıl sonu FAVÖK marjı tahminimizi 20 baz puan artışla %5’e yükselttik. Şirket , 1Ç17’de marjda görülen toparlanmanın geçici olduğunu ve %5 civarında FAVÖK marjının ulaşılabilir olduğunu düşünüyor. Son olarak modelimize 1Ç17’de işletme sermayesindeki iyileşme ve beklentimizin altında oluşan yatırım maliyetini yansıttık.

Rakiplerin mağaza açılışlarındaki agresif tutumu tahminlerimizin üzerinde yükseliş ihtimalini sınırlıyor – BIM’in ürün portföyündeki markalı ürün çeşitliliğini hafif artırması düşük baz sonrası 1Ç17’deki trafik düşüşüne karşı kalkan oluşturdu. Ancak ana rakipler tarafından açılan mağaza adedinde yavaşlama görülmüyor ve altı büyük perakendecinin 2018 sonuna kadar mağaza adedini %25 artırması bekleniyor. BIM, Türkiye’de 2017’de 500 yeni mağaza (% 9 büyüme) açılışı beklentisini koruyor.

Yılbaşında bu yana görülen yükseliş sonrası BIM yurtdışı benzerlerine göre %60 primli işlem görüyor. BIM’in primi bir yıllık %45 ortalama primin üzerindedir.

Raporun tamamı için tıklayın.

HİSSE SENETLERİNİ CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Önemli Uyarı: Paraborsa.Net, özel izni olmadan hiç bir kurumun günlük bülten, portföy önerisi veya herhangi bir araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.

Finkafe'de Paylaş