BİM 2017/6 Aylık Bilanço Analizi / Bizim Menkul – (21.08.2017)

BİM 2017/6 Aylık Bilanço Analizi

Hedef Fiyat 71,00
Getiri Potansiyeli -4,1%

Ciro artışında beklentiler yükseldi…

 2017 yılının ilk yarısı sonunda şirketin kar marjlarının beklentilerimize uygun olarak geliştiğini görüyoruz. Bununla birlikte şirket mağaza açılış ve ciro büyüme oranlarında beklentilerimiz üzerinde performans göstermektedir. Yurtdışı mağaza sayılarındaki artış ve ciro katkısı toplam içinde küçük bir yer tutsa da önemli bir büyüme sergilerken yurtdışı operasyonların olumsuz FAVÖK etkisi azalmaya devam etmektedir.

 İkinci çeyrek mali verileri sonrasında hedef fiyat modelimizi güncellerken özellikle mağaza açılış sayılarını ve ciro büyümesi verilerimizi yukarı revize ediyoruz. FAVÖK ve net kar beklentilerimiz artarken kar marjlarında yıllar itibariyle sınırlı değişimler meydana gelmiştir.

 2017 yılı ilk yarısı sonunda Model portföyümüzde bulunan BİMAS için pay başına hedef fiyatımızı 67,10 TL’den 71,00 TL’ye yükseltiyor ve şirket için “Endekse Paralel Getiri” önerimizi koruyoruz.

Raporun tamamı için tıklayın.
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin