Bankacılık Sektörü Hisse Analizi / Yapı Kredi Yatırım – (22.08.2016)

Yapı Kredi Yatırım’ın Bankacılık Sektörü Hisseleri İçin Önerileri: 

AKBNK

Geçtiğimiz hafta 7.97 üzerinde yatay seyrin devam ettiği hissede, 8.26 seviyesini kritik direnç olarak almayı sürdürüyoruz. Kısa vadeli yukarı hareketin onaylanması için 8.26 direncini aşması gereken hissede, 7.97 seviyesini ise geri çekilmelerde stop loss noktası olarak alıyoruz.

GARAN

7.75 üzerinde yatay seyrin sürdüğü hissede kısa vadeli yükselişin yeniden güç kazanması için 8.00 direncinin aşılması gerekiyor. Bu durumda 8.25 seviyesinin hedefleneceği hissede, 7.75 desteği geri çekilmlerde stop loss konumunda bulunuyor.

HALKB

Hafta içerisindeki geri çekilmelerin 8.50 desteğini koruma çabasını sürdüreceği hissede, yukarı atakların yeniden güç kazanabilmesi için 9.00 direncinin aşılması gerekiyor. Bu durumda 9.50 potansiyelinin gündeme geleceği hissede, 8.50 seviyesi geri çekilmelerde stop loss noktası olarak alınmalıdır.

ISCTR

Kısa vadeli yükselişin sürdüğü hissede 4.75 desteğinin mevcut pozisyonlar için stop loss seviyesi olarak alınmasını öneriyoruz. Bu durumda yukarıda 5.05 seviyesini aşma denemeleri etkisini sürdürecektir.

VAKBN

Hafta içerisindeki yukarı ataklarda 4.50 seviyesi direnç konumunda bulunacaktır. 4.30 desteği üzerinde devam edecek yükseliş eğiliminin kısa vadeli teknik yapıda güç kazanabilmesi için 4.50 direncinin aşılması gerekiyor. Bu kapsamda 4.30 ise stop loss konumunu sürdürüyor.

YKBNK

3.55 üzerindeki hareketlerin kısa vadeli yatay seyrin devamını getirdiği hissede, 3.75 direnci hafta içerisindeki ataklarda direnç konumunu sürdürecektir.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN