Para & Borsa

Bankacılık Sektörü Hisse Analizi / Yapı Kredi Yatırım – (22.08.2016)

Yapı Kredi Yatırım’ın Bankacılık Sektörü Hisseleri İçin Önerileri: 

AKBNK

Geçtiğimiz hafta 7.97 üzerinde yatay seyrin devam ettiği hissede, 8.26 seviyesini kritik direnç olarak almayı sürdürüyoruz. Kısa vadeli yukarı hareketin onaylanması için 8.26 direncini aşması gereken hissede, 7.97 seviyesini ise geri çekilmelerde stop loss noktası olarak alıyoruz.

GARAN

7.75 üzerinde yatay seyrin sürdüğü hissede kısa vadeli yükselişin yeniden güç kazanması için 8.00 direncinin aşılması gerekiyor. Bu durumda 8.25 seviyesinin hedefleneceği hissede, 7.75 desteği geri çekilmlerde stop loss konumunda bulunuyor.

HALKB

Hafta içerisindeki geri çekilmelerin 8.50 desteğini koruma çabasını sürdüreceği hissede, yukarı atakların yeniden güç kazanabilmesi için 9.00 direncinin aşılması gerekiyor. Bu durumda 9.50 potansiyelinin gündeme geleceği hissede, 8.50 seviyesi geri çekilmelerde stop loss noktası olarak alınmalıdır.

ISCTR

Kısa vadeli yükselişin sürdüğü hissede 4.75 desteğinin mevcut pozisyonlar için stop loss seviyesi olarak alınmasını öneriyoruz. Bu durumda yukarıda 5.05 seviyesini aşma denemeleri etkisini sürdürecektir.

VAKBN

Hafta içerisindeki yukarı ataklarda 4.50 seviyesi direnç konumunda bulunacaktır. 4.30 desteği üzerinde devam edecek yükseliş eğiliminin kısa vadeli teknik yapıda güç kazanabilmesi için 4.50 direncinin aşılması gerekiyor. Bu kapsamda 4.30 ise stop loss konumunu sürdürüyor.

YKBNK

3.55 üzerindeki hareketlerin kısa vadeli yatay seyrin devamını getirdiği hissede, 3.75 direnci hafta içerisindeki ataklarda direnç konumunu sürdürecektir.


İlgili aramalar:

  • sektör
  • banka sektörü analizi
Etiketler: , , , , , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx