Aylık Bülten (Ocak 2014) – Gedik Yatırım

Ocak ayında yurtdışı gündemin daha fazla ön planda olmasını bekliyoruz.

Ay ortasında ABD’de Hazine’nin borçlanma tavanına ulaşılacak olması nedeniyle bu konuda atılacak adımların yakından izlenecektir. AMB’nin 9 Ocak’taki toplantısında faiz konusunda bir adım atmayacağı, ayın 29’undaki FED toplantısından nasıl bir sonuç çıkacağı gelişmekte olan ülke piyasaları için önemli gündemn maddeleri olarak görünüyor.

Yurtiçinde ise TL’nin geldiği seviyelerde, başka deyişle reel kur endeksine göre olması gereken seviyenin %15 civarında altındaki değerinde borsanın oldukça cazip değerlemelerde olması kanımızca siyasi platformda yeni gerginliklerin olmaması durumunda uluslararası yatırımcıların ilgisini çekecektir. Aralık ayındaki sert düşüşün ardından Ocak ayının bu kayıpların kısmen de olsa telafi edildiği bir ay olmasını bekliyoruz.
Teknik Görünüm:

Aralık ayında 68.000 desteğinin kırılması ile soluksuz bir şekilde 61.000’e kadar gerileyen BIST 100 Endeksi gelen tepki ile ayı ve yılı … seviyesinden kapattı. Ocak ayında volatitenin devamını bekleyebiliriz. Ancak kısa vadeli göstergelerinin toparlanması tepki hareketinin devamı açısından olumlu. Bu yüzden düşüşlerde 66.000 önemli bir destek olabilir. Yükseliş hareketlerinde ise 69.000’in aşılması halinde 72.000 ve 75.000 hedeflenebilir.

PORTFÖYDEKİ DEĞİŞİKLER…

17 Aralık’ta portföy önerilerimizden Emlak Konut GYO’yu çıkarmış yerine TSKB’yi eklemiştik. Bununla beraber GSD Holding’i portföy önerilerimizden çıkarıp Alarko Holding’i portföy önerilerimize ekliyoruz.

BİST30 endeksine dahil olan hisse önerilerimiz; GARAN, HALKB, MGROS, THYAO ve TTKOM, BİST30 dışındaki önerilerimiz ise AKFEN, ALARK, ANACM, ISFIN, TKFEN ve TSKB’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir