Aylık Bülten (Haziran 2015) – Osmanlı Menkul

Hisse Senedi

Haziran ayında piyasalar tamamen seçim sonucuna odaklanacak. Şu anda piyasalar tarafındaki en olumlu senaryo iktidar partisinin tek başına iktidarını devam ettireceği fakat anayasayı değiştirecek bir çoğunluğa ulaşamaması durumu. Koalisyon oluşacak bir sonuç çıkması ise piyasalarda olumsuz tablo olarak görülmektedir. En olumlu senaryoda Bist 100 de 88,000-90,000 seviyelerinin test edilebileceğini fakat bu seviyelerin üzeri için gelişmelerin yakından takip edileceğini düşünüyoruz.

Olumsuz senaryoda ise bir çok bilinmeyen devreye gireceği için piyasadaki hareketleri kestirmek daha da zorlaşacaktır. Partiler arası koalisyonun nasıl olacağı, hangi bakanlıkların hangi partide kalacağı ve koalisyon görüşmelerindeki uzlaşmaların seyri piyasalar tarafından yakından takip edilecektir. Bunun haricinde, şu anda yurtdışı piyasaların sakin olduğundan sadece Yunanistan’ın borç durumunun yakından takip edileceğini beklemekteyiz. Fed tarafından ise haziran ayında bir faiz artırım kararı beklemiyoruz. Bu ortamda seçim sonuçlarını görene kadar nakitte kalmanın yada korunmalı ürünler kullanmanın en doğru strateji olacağını düşünmekteyiz.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir